Otvorenje izložbe STARTER 5- Galerija Knifer

Posted on Posted in Likovni_obavijesti

U utorak, 11. listopada u 19 sati otvoriti će se izložba nagrađenih studenata “STARTER 5” u Galeriji Knifer u Osijeku. Izložba predstavlja radove nagrađenih studenata Odsjeka za vizualnu i medijsku umjetnost Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku u protekle dvije akademske godine.

Projekt STARTER koncipiran je kao likovni događaj kojim se revijalno prikazuje presjek najboljih radova studenata osječke akademije.  Akademske godine 2019./2020. nagrađeni su Irena Čuljak, Zorica Gojkov, Marko Jelić i Antonio Rendulić, dok su u akademskoj 2020./2021. godini nagrađeni Filip Ljulj, Filip Malovčak, Josip Pratnemer i Mislav Tadić. Na kraju svake akademske godine žiri sastavljen od profesora Odsjeka za vizualnu i medijsku umjetnost Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku dodjeljuje nagrade za izvrsnost u radu tijekom akademske godine. Radovi kojima se mladi umjetnici predstavljaju rezultat su cijelogodišnjeg rada, a naglasak se daje na raznorodnosti umjetničkih medija što je ujedno i cilj istraživačkog rada studenata.

Na izložbi “STARTER 5” prezentirat će se studentski radovi u medijima crteža, grafike, skulpture, fotografije te umjetničke instalacije. Izložba će ujedno biti jedan od prvih doticaj mladih umjetnika s relevantnim galerijskim prostorom kao svojevrsni uvod u “STARTERsku” poziciju, s ciljem poticanja mladih autora na  predan i ustrajan rad.

Izlagači

Irena Čuljak, Zorica Gojkov, Marko Jelić, Filip Ljulj, Filip Malovčak, Josip Pratnemer, Antonio Rendulić, Mislav Tadić

Trajanje izložbe: 11. 10. – 18. 10. 2022.

Radno vrijeme: ponedjeljak – petak  17- 19 h