Na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku održan je 2. ZNANSTVENI KOLOKVIJ pod nazivom ZNANOST U FUNKCIJI KULTURNE BAŠTINE, u suradnji s Državnim arhivom u Osijeku, a u sklopu Međunarodnog tjedna arhiva. Skup je pozdravila u ime dekanice AUKOS, akademkinje Helene Sablić Tomić, prodekanica za znanost i projekte izv.prof.dr.sc. Jasminka Najcer Sabljak, potom dr.sc. Dražen Kušen, ravnatelj Državnog arhiva u Osijeku. Pozdrav sudionicima skupa uputila je dr. sc. Melina Lučić u ime dr. sc. Dinka Čuture, ravnatelja Hrvatskog državnog arhiva i ravnatelja, a u ime Ministrice kulture i medija RH, dr.sc. Nine Obuljen Koržinek kolokvij je otvorila ravnateljica Muzeja Slavonije Zdenka Predrijevac.
Sudionici kolokvija dr.sc. Melina Lučić i dr.sc. Tatjana Šarić iz Državnog arhiva u Zagrebu govorile su o iskustvu arhivskog istraživanja i projektima HORIZONT i COST na kojima surađuju djelatnici te ustanove. Izv.prof.dr.sc. Margareta Turkalj Podmanicki, voditeljica Centra za kulturnu baštinu AUKOS predstavila je istraživanje arhivske građe na primjerima graditeljske baštine. Dr.sc. Eldina Lovaš s HIP – Podružnice za povijest Slavonije, Srijema i Baranje u Slavonskom Brodu i doc.dr.sc. Zoltán Gőzsy, iz Arhiva Baranjske županije Mađarskog nacionalnog arhiva u Pečuhu predstavili su znanstvenu suradnju dviju arhivskih institucija u Osijeku i Pečuhu. Doc.dr.sc. Hrvoje Mesić, prodekan za umjetnost, kvalitetu i strategiju AUKOS, predstavio je arhivska istraživanja osobnog fonda Pavla Rakoša, doc.dr.sc. Daniel Jelaš s Filozofskog fakulteta u Osijeku govorio je o simbiozi povjesničara i arhivista temeljnog na iskustvu znanstvenog rada u DAO. Muzejski savjetnika Ante Grubišić iz Muzeja Slavonije predstavio je istraživanja kartografskih izvora Vukovarskog vlastelinstva, a na kraju je dr.sc. Dražen Kušen govorio o arhivistici kao znanosti u funkciji arhivske baštine te sudionike skupa poveo u posjet Državnom arhivu u Osijeku i proveo kroz izložbu Knifer i Osijek – 100 godina od rođenja. Skup je završio razgovorom na aktualnu temu digitalizacije arhivskoga gradiva te mogućnostima korištenja u svrhu znanstvenih istraživanja.
Najavljen je i 3. znanstveni kolokvij na temu ISTRAŽIVANJA SAKRALNE KULTURNE BAŠTINE u suradnji s Franjevačkim samostanom sv. Križa u Osijeku.