20. svibnja 2020.g.

Posted on Posted in Karantena

Gužvare, studentica Josipa Varzić, Odsjek za kulturu, medije i menadžment

Dnevnik iz karantene, studentica Mateja Grbić, Odsjek za kulturu, medije i menadžment

Otkako se nastava preselila na internet te je studentski posao stao (u mojem slučaju), napokon imam vremena raditi stvari za koje sam rijetko kada nalazila vremena. Uz kvalitetno provođenje vremena s obitelji i igranja online igrica s prijateljima nisam zaboravila ni kvalitetno provesti vrijeme sama sa sobom. Ponekad je svima potrebno malo stati, pogledati oko sebe i dati si vremena. Uz puno slobodnog vremena počela sam vježbati, više sam se posvetila zdravoj prehrani te pripremanju iste. Osim što sam vrijeme provodila u kuhinji, cijela obitelj se organizirala i napravili smo „generalku“. To je bila prilika srediti ormar i odvojiti odjeću za doniranje. Čitala sam, okušala se u pravljenu kratkih filmova, napisala puno seminara i eseja.

Na početku onlina nastava mi se svidjela, nisam se morala rano probuditi, ustati iz kreveta, otići do faksa… Nije mi bilo draže nego kod kuće uz kavu pratiti predavanje, ali stvari su se promjenile. Mislim da svima nedostaje otići na nastavu, vidjeti kolege i popiti s njima kavu pod pauzom. Popričati o vikendu i planovima za ljeto. Sigurna sam da večina kolega, kao i ja, jedva čekaju da se stvari vrate u normalu te da se vidimo makar to bilo na ispitima.

Studentica Josipa Varzić, Odsjek za kulturu, medije i menadžment