22. Međunarodno natjecanje solo pjevača ‘’Nikola Cvejić’’ u Rumi

Posted on Posted in Glazba_obavijesti

Na 22. Međunarodnom natjecanju solo pjevača ‘’Nikola Cvejić’’ u Rumi studenti pjevanja u klasi izv. prof. art. dr. sc. Berislava Jerkovića – Blaž Galojlić i Iva Herman osvojili su prve nagrade.

Blaž Galojlić je apsolutni pobjednik treće kategorije s osvojenih maksimalnih 100 bodova.

Također, Blaž Galojlić dobitnik je i dviju vrijednih specijalnih nagrada – specijalne nagrade primadone Radmile Bakočević i nagrade koju dodjeljuje opera Madlenianum, a koja nagrađenom donosi sudjelovanje u jednoj od opernih predstava u narednoj sezoni ovog teatra.

Međunarodno natjecanje solo pjevača Nikola Cvejić je prestižan glazbeni događaj, nastao u spomen na vokalnog pedagoga i velikana operne scene Nikolu Cvejića, a održao se 29. i 30. studenog 2019. godine u svečanoj sali ‘’Dušanove škole’’ u Rumi.

Studente je na glasoviru pratio viši umjetnički suradnik Ante Blažević.

Nastup je ocjenjivao ugledni međunarodni stručni ocjenjivački žiri, a u kategoriji u kojoj su nastupili naši studenti natjecalo se ukupno 20 pjevača.

Bravo! Čestitamo!