Međunarodno studentsko biennale

Web poveznica: o projektu

Web stranica: studentbiennial.com

Opis projekta

Međunarodni biennale studenata,  zamišljen je kao oblik kreativnog produženja studijskih programa. Kao entitet koji nadilazi sveučilište i njegove programe, zadržava pravo predstaviti kreativni rad svih studenata. Cilj mu je potaknuti studentske aktivnosti temeljene na povjerenju u potrebu stvaralačkog čina, bez potrebe ili prisile, da se takav čin vidi samo u kontekstu umjetničkih profesija, ali i prirodnim, tehničkim, društvenim i humanističkim metodologijama. Međunarodni studentski biennale nudi novu strukturu, novi koncept, promijenjenu paradigmu i polje u kojem se može mobilizirati vitalnost i strastvena predanost studentskih potencijala. Zadatak je realizirati vječnu, iako stalno nastalu situaciju neograničenih i nepredvidivih mogućnosti, tako da u studentskom duhu može probuditi kreativne snage. Tema svakog narednog bijenala izaziva situaciju koja se može koristiti za učenje i razvoj postojećeg sveučilišnog sustava. Poziva nas da prijeđemo na najudaljeniji doseg ljudskog duha. Međunarodni studentski biennale funkcionira kao perpetuum mobile u kojem svako područje studentskog interesa utječe na drugo. Zadata tema postaje pokretač situacije, usmjerava učenika do rješenja i prema neizbježnom stvaranju novih mogućnosti, kako se paradigme mijenjaju u stalnoj obnovi.

Dizajn plakata: Hrvoje Duvnjak                                Dizajn plakata: Domagoj Sušac, Miran Blažek                               Dizajn plakata: Goran Martin Štimac