30. Festival glumca

Posted on Posted in Alumni, Kazaliste_obavijesti, Obavijesti, Studenti obavijesti novo
Na ovogodišnjem 30. Festivalu glumca nagrađeni su i alumni Odsjeka za kazališnu umjetnost, Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku.

Nagrada „Nevenka Filipović“ za najbolje lutkarsko glumačko ostvarenje ili glumačko ostvarenje u predstavama za djecu i mlade dodjeljuje se Zdenki Šustić za ulogu Vještice u predstavi Ivica i Marica, Braće Grimm u režiji Luke Juričića i produkciji Lutkarske scene „Ivana Brlić-Mažuranić iz Zagreba.
Nagrada „Vanja Drach” za najbolju predstavu u cjelini dodijeljena je ansamblu predstave Mala zabava autora Vanje Jovanovića i Petre Pleše u režiji Vanje Jovanovića i produkciji Sveučilišta u Zagrebu – Studentskog centra – Teatra & TD iz Zagreba.
Nagrada „Fabijan Šovagović” za najboljeg glumca dodijeljena je Ivanu Simonu za ulogu u predstavi „Mala zabava” u režiji Vanje Jovanovića i produkciji Sveučilišta u Zagrebu – Studentskog centra – Teatra & TD iz Zagreba.

Čestitamo! 🎭🍀🥳💪