Alumni AUK – Udruga diplomiranih studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku

Posted on Posted in Alumni

ALUMNI AUK  – Udruga diplomiranih studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku

S temeljnim ciljem povezivanja i udruživanja bivših studenata koji su diplomirali na dodiplomskim, preddiplomskim i diplomskim studijima Umjetničke akademije u Osijeku, studiju Glazbene kulture Pedagoškog/Filozofskog fakulteta u Osijeku kao preteče osnutku Akademije, te na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera, a u svrhu izgradnje i jačanja veza i suradnje između bivših studenata međusobno, između bivših i sadašnjih studenata, između bivših studenata i Akademije za umjetnost i kulturu, te između ustanova zaposlenja bivših studenata i Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku provode se aktivnosti  Udruga diplomiranih studenata Akademije za umjetnost I kulturu u Osijeku, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Rad Udruge će se odvijati u sljedećim sekcijama: Glazbena umjetnost, Kazališna umjetnost, Likovna umjetnost, Primijenjena umjetnost, Nova glazba, Kultura i kreativne industrije, Kulturalni menadžment, Medijska kultura, Knjižničarstvo, ovisno o prethodno završenom studijskom programu i interesima članova.

Ostali ciljevi Udruge:

• sudjelovanje na kulturnim, umjetničkim i znanstvenim manifestacijama
  • očuvanje tradicije Akademije i Odsjeka
  • promicanje ugleda umjetničkog poziva i zvanja stečenog na Akademiji
  • promicanje ugleda Akademije u Republici Hrvatskoj i u svijetu
  • utjecaj na stvaranje javnog mišljenja i stajališta o razvoju umjetnosti, kulture, umjetničke pedagogije koji proizlaze iz umjetničkih i znanstvenih područja koja su predmet studiranja na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku
  • uspostava i razvijanje suradnje sa sličnim udrugama u Republici Hrvatskoj i u svijetu. poticanje i unaprjeđivanje znanstvenih, stručnih i kulturnih aktivnosti članova.

Aktivnosti udruge:

• djelovanje u ostvarivanju postavljenih ciljeva uz suradnju s kulturnim, obrazovnim, umjetničkim i znanstvenim institucijama i organizacijama
  • izdavanje umjetničkih, znanstvenih, stručnih i informativnih publikacija
  • organiziranje susreta članova Udruge
  • razmjenjivanje iskustava među članovima Udruge
  • informiranje članstva o djelatnostima Udruge, dostignućima njezinih članova i o zbivanjima u struci
  • organiziranje i izvedba različitih stručnih, umjetničkih i znanstvenih projekata i akcija

Sve obavijesti o Udruzi i njezinom daljem razvoju možete pratiti na mrežnim stranicama Akademije pod kategorijom ALUMNI

Adresa elektroničke pošte za upite alumni@uaos.hr

Na Skupštini, održanoj 12. ožujka 2019. izabrano je Upravljačko tijelo udruge kojega čine:

Predsjednica: doc. dr. sc. Tihana Škojo

Tajnik: Tomislav Levak, ass.

Članovi Predsjedništva: Davor Dedić, v. pred., Majda Milinović, ass. i dr. sc. Zdravko Drenjančević

Likvidator: Marko Sesar, ass.

Osnovni podaci o Udruzi:

​Naziv: Udruga diplomiranih studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, skraćeno Alumni AUK ​

Sjedište: Kralja Petra Svačića 1f, 31000 Osijek

MB:4242360

OIB: 09441336730

Žiro račun: HR4423600001102449295 (Zagrebačka banka d.d.)