izv. prof. dr. sc. Margareta Turkalj Podmanicki

konzultacije: petkom, 10:30 – 11:30 sati uz prethodnu najavu e-mailom
kabinet: II kat, kabinet br. 36, Trg Sv. Trojstva 3 (zgrada Rektorata)
kontakt e-mail: margareta.turkalj@uaos.hr

Povjesničarka umjetnosti. Znanstveni i stručni interes usmjeren joj je na umjetnost i arhitekturu od 15. do kraja 18. stoljeća, kulturnu baštinu istočne Hrvatske i njezino vrednovanje u hrvatskom i srednjoeuropskom kontekstu te primjenu suvremenih digitalnih metoda u istraživanju, valorizaciji I prezentaciji kulturne baštine. Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2015. obranila je doktorsku disertaciju na temu „Sakralna arhitektura prve polovice 18. stoljeća na području današnje Đakovačko-osječke nadbiskupije“. Od 2007. godine asistentica je na Odsjeku za likovnu umjetnost Umjetničke akademije u Osijeku (kasnije Odsjek za vizualne i medijske umjetnosti na Akademiji za umjetnost i kulturu), od 2009. u zvanju predavača, a od 2015. godine u znanstveno-nastavnom zvanju docentice. Znanstveno se usavršavala na terenskim i arhivskim istraživanjima u inozemstvu. Mentorica je na poslijediplomskom sveučilišnom studiju na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu. Na Sveučilištu J. J. Strossmayera predaje kolegije iz područja povijesti umjetnosti na preddiplomskim studijima, specijalističkom poslijediplomskom studiju te na programima cjeloživotnog obrazovanja. Kao članica stručnog povjerenstva Umjetničke akademije u Osijeku sudjelovala je u izradi odobrenog diplomskog studija Ilustracije, a na Filozofskom fakultetu u Osijeku odobrenog preddiplomskog studija povijesti umjetnosti. Od 2017. do 2018. godine voditeljica je Internog sveučilišnog projekta „Palača Slavonske generalkomande u osječkoj Tvrđi – kontekst i valorizacija unutar hrvatske i srednjoeuropske barokne arhitekture“. Suradnica je na projektu Hrvatske zaklade za znanost: Eugen Savojski (1663.–1736.) i gradovi-utvrde jugoistočne granice Habsburške Monarhije, 2018.2022.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija