doc. dr. sc. Igor Gajin

konzultacije: petak / 16 — 17 sati
kabinet: broj 13, adresa: Trg Svetog Trojstva 3
kontakt e-mail: gajinigor@gmail.com,  telefon: 097 951 6513

Rođen 1973. godine u Požegi. Diplomirao 2000. godine na studiju hrvatskog jezika i književnosti bivšeg Pedagoškog fakulteta u Osijeku. Od sredine devedesetih radio kao novinar, novinski urednik i književni kritičar, a novinarski posao napušta 2010. s pozicije zamjenika glavnog urednika. Od 2012. bio na Umjetničkoj akademiji u Osijeku asistent na kolegijima književnosti za studente glume i lutkarstva, a od 2018. na kulturološkim kolegijima Akademije za umjetnost i kulturu. 2018. godine doktorirao na temu postsocijalističke tranzicije u hrvatskoj kulturi, medijima i književnosti. Objavljuje u dnevnom tisku, novinama za kulturu, književnim časopisima i stručnim periodikama radove iz područja suvremene hrvatske i svjetske književne produkcije, problematike suvremenih medija i na teme kulturalnih efekata tranzicijsko-globalizacijskih procesa. Suautor kulturne strategije grada Osijeka, uređivao u izdavačkoj djelatnosti Umjetničke akademije u Osijeku te suautor panorame suvremene osječke književnosti Osijek 2.0.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija