izv. prof. art. Tamara Kučinović

konzultacije: srijeda 14 – 16 sati
kabinet: Dnevni boravak, Kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: tamarakucinovic@gmail.com,  telefon: 098788631

Tamara Kučinović rođena je 12.11.1984. u Zagrebu gdje je od malih nogu pođala Dramski studio Zagrebačkog kazališta mladih. 2004. godine upisuje Umjetničku akademiju u Osijeku, sada Akademiju za umjetnost i kulturu u Osijeku ( smjer gluma i lutkarstvo ), na kojoj je diplomirala 2008. Iste godine svoje školovanje nastavlja na Akademiji kazališne umjetnosti u St. Petersburgu ( smjer redatelj kazališta lutaka ) gdje je diplomirala 2012. godine. Od zavšetka svog školovanja do danas, svoj stvaralački rad ostvaruje kreiranjem mnoštva predstava na područje Hrvatske i inozemstva. Mnoge njezine predstave višestruko su nagrađivane kako na domaćim, tako i na međunarodnim festivalima. 2013. godine zapošljava se na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, na kazalištnom odsjeku ( smjer gluma i lutkarstvo ), 2017. godine postaje docent. 2016. godine sudjeluje u osnivanju Umjetničke organizacije Gllugl sa sjedištem u Varaždinu, čiji je redovan član, te voditelj mnogih programa i predstava.

BIOGRAFIJA

Bibliografija umjetnika