Digitization of Heritage Librarian Funds (DARIAH)

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_KREATIVNA EUROPA

Vrsta projekta: znanstveni projekt – Digital Research Infrastructure for the Arts and Humanities as a European Research Consortium, (DARIAH ERIC)

Trajanje projekta: 12 mjeseci (kolovoz 2016. – kolovoz 2017.)

Web stranica: http://www.zkvh.org.rs/index.php/digi-knjige

Opis projekta:

Projekt sistematizacije, neinvazivne digitalizacije i metalingvističke obrade selektiranih djela iz knjižničnog fundusa subotičkog Franjevačkog samostana sv. Mihovila odvija se u partnerstvu s osječkim Zavodom za znanstveni i umjetnički rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Umjetničkom akademijom, Gradskom i sveučilišnom knjižnicom i Muzejom Slavonije, zagrebačkim servisom ACOS te subotičkim Zavodom za kulturu vojvođanskih Hrvata. Rezultati interdisciplinarnog istraživanja bit će prezentirani na međunarodnoj konferenciji s tematikom javne (digitalne) humanistike u Osijeku (svibanj 2017.) te na sastanku konzorcija DARIAH-EU u danskom Aarhusu (Europska prijestolnica kulture, studeni 2017.).