sveučilišni diplomski studij

/DIZAJN ZA IZVEDBENU I MEDIJSKU UMJETNOST

Na ovom studiju samostalno ćeš realizirati kompleksnije zadatke iz kostimografije, scenografije, a kroz dizajn i tehnologiju lutkarskih projekata ćeš osim izrade scenske lutke koju animirani film koristi u svom izričaju, sudjelovati u realizaciji cjelokupnog vizualnog identiteta animiranog filma. Ovo ti se čini pomalo neobičnim, ali istina je: povezat ćeš tradicionalni kazališni medij s proširenim oblikovnim medijima, poglavito onima koji se tiču suvremene kazališne, televizijske i filmske produkcije, te 3D modeliranja. A to znači da ćeš najprije ovladati temeljima oblikovanja i zatim krenuti u suvremeno područje izvedbene i umjetničke prakse, filmske i TV produkcije ili digitalnih medija. Prilično smo uvjereni da će te oduševiti mnoštvo mogućnosti kreativnog kombiniranja, ispreplitanja i povezivanja uže specijaliziranih i samo naizgled nespojivih medija.

MOGUĆE JE UPISATI:
Smjer A Kostimografija
Smjer B Scenografija
Smjer C Dizajn i tehnologija lutke

Što ćeš raditi na studiju?

● Upoznat ćeš se s različitim materijalima u kostimografiji, scenografiji i lutkarstvu.
● Upoznat ćeš se s 3D modeliranjem za scenske umjetnosti.
● Otkrit ćemo ti najmodernije tehnologije i postupke.
● Učit ćeš o problematici kazališta, filma i novih medija te o njihovoj interakciji s drugim strukama.
● Radit ćeš samostalno na kompletnom procesu nastajanja animiranog filma.

Što ćeš raditi poslije studija?

● Bavit ćeš se oblikovanjem i realizacijom kostimografije, scenografije, rekvizite, lutaka i lutkarskih scenografija.
● Bavit ćeš se praktičnom primjenom kostimografije, scenografije i lutkarstva u kazalištu, na televiziji i filmu.
● Preuzimat ćeš samostalne umjetničke i tržišne projekte i voditi ih do realizacije.
● Sudjelovat ćeš u kompleksnim timovima koji trebaju profesionalne kostimografe, scenografe te dizajnere lutaka i lutkarske tehnologe.