Environmental Risk Assessment and Mitigation on Cultural Heritage Assets in Central Asia (ERAMCA)

Posted on Posted in Razno
ERAMCA je Erasmus+ projekt koji uvodi interdisciplinarni pristup u Republiku Uzbekistan i Republiku Tadžikistan radi rješavanja kompleksnog problema procjene i smanjenja ekoloških rizika na kulturnoj baštini u središnjoj Aziji. Projekt započinje istraživanjem lokalnih potreba u partnerskim zemljama i pretvara te zahtjeve u kurikulum za diplomski studij (120 ECTS), digitalnu knjižnicu gdje su pohranjeni svi nastavni materijali (knjige, hiperlinkovi, videozapisi, najbolje prakse) vezani uz predviđene kolegije za diplomski studij, a pristup im je slobodan za sve. Iz CKB sudjeluju izv. prof. dr.sc. Margareta Turkalj Podmanicki i doc.dr.sc. Lana Skender.

Nositelj projekta je Sveuciliste „Politecnico di Torino (POLITO)”, Torino, Italija, a partneri na projektu su:

Sveučilište Bauhaus-Universität Weimar”, Weimar, Njemačka;

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Osijek;

Sveučiliste Toshkent Shahridagi Turin Politexnika Universiteti”, Taškent, Uzbekistan;

Institut „Mirzo Ulug’bek nomidagi Samarqand Davlat Arxitektura-Qurilish Instituti”, Samar-kand, Uzbekistan;

Akademija „Akademiya ilimhoi Čumburii Točikiston”, Dušanbe, Tadžikistan;

Sveučilište “”Donišgohi tehnikii Točikiston ba nomi akademik M. Osimi”, Kučand, Tadžikistan; Institut “Donškandai politehnikii Donišgohi tehnikii Točikiston ba nomi akademik M. Osimi”, Kučand, Tadžikistan
Više o projektu: https://eramca.com/