Etička načela: Plagiranje i kršenje prava intelektualnog vlasništva

Posted on Posted in Zic arhiva

izv. prof. dr. sc. Dubravka Klasiček,
Katedra građanskopravne i obiteljsko-pravne znanosti, Pravni fakultet Osijek

ETIČKA NAČELA: PLAGIRANJE I KRŠENJE PRAVA INTELEKTUALNOG VLASNIŠTVA

Utorak, 23. svibnja 2023., 13 sati

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku

Trg Sv. Trojstva 3, Salon 33 (prvi kat)

ScArtLab-plakat-A3-2023_05_23

Dr. sc. Dubravka Klasiček izvanredna je profesorica na Katedri građanskog i građanskoprocesnog prava na Pravnom fakultetu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku. Diplomirala na Pravnom fakultetu u Osijeku 2001. godine, a doktorsku disertaciju pod naslovom „Nužni dio kao ograničenje slobode oporučnog raspolaganja” obranila je na Pravnom fakultetu u Zagrebu 2011. godine. Na Pravnom fakultetu u Osijeku zaposlena je od 2001. godine, a 2019. godine stekla je zvanje izvanredne profesorice.
Samostalno ili kao koautor objavila je niz znanstvenih i stručnih radova na hrvatskom i engleskom jeziku te je sudjelovala na većem broju domaćih i međunarodnih znanstvenih skupova u Republici Hrvatskoj i u inozemstvu, od kojih je neke i organizirala. Glavno područje interesa: nasljedno i obvezno pravo, posebno s naglaskom na promjene do kojih u ovim dijelovima građanskog prava dolazi zbog napretka u digitalnim tehnologijama. Na Pravnom fakultetu predaje kolegije: Građansko pravo 1, Autorsko pravo, Građansko pravo i tehnologija, Osnove građanskog prava.
Predavala je i na Akademiji za umjetnost i kulturu kolegij Intelektualno vlasništvo, predaje i na doktorskom studiju Pravnog fakulteta u Osijeku te na Doktorskoj školi Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku.