Festival mladog teatra, foto: Promo

Festival mladog teatara u Balama 2023.: U poticajnom okruženju, idealnom za ambijentalni teatar

Posted on Posted in Kazaliste_obavijesti, Obavijesti

Organizatori Festivala mladog teatara pozivaju peti put za redom studente i profesore iz Njemačke, Rumunjske, Irske, Amerike i Hrvatske u očaravajući i inspirativni ambijent istarskog gradića Bala na suigru i kreativno učenje i druženje s povodom

Festival mladog teatra održat će se od 24.-29. rujna 2023. godine u mjestu Bale. Cilj je festivala osnaživanje međunarodne kulturne suradnje i razmjena iskustava kazalištaraca i zaljubljenika u kazališnu umjetnost i književnost svih dobnih skupina, kao i promidžba kazališta kao mjesta susreta i dijaloga različitih profesija: glumaca, plesača, glazbenika, kostimografa, scenografa, make -up umjetnika, nutricionista, pedagoga. stoji u najavi.

Festival se realizira u poticajnom okruženju, idealnom za ambijentalni teatar, na prostoru gdje se isprepliću prirodne ljepote, kulturna baština, turizam i vrhunska enogastroponuda. Ove godine uz bogat program studentskih predstava koje će izvesti studenti glume iz Njemačke, Rumunjske, SAD-a i Hrvatske održat će se i stručne radionice glume (Andras Hathazi), mjuzikla (Trent Blanton, Jessica Doyle-Mekkes, Jared Eben), Make-up i protetika (Mona Ferguson, Clare Barman), radionica kostimografije (Jasmina Pacek) i radionica dizajna rasvjete (Robert Majoroš).

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku, Općina Bale i Kamp Mon Perin pozivaju sve studente, profesore i umjetnike svih profila i zaljubljenike u umjetnost da se priključe ovogodišnjem Festivalu mladog teatra. Svi zainteresirani mogu nam se javiti na mail youngtheatrefestival@gmail.com.