Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku

Festival znanosti, 22. – 27. travnja 2024.

Posted on Posted in Znanost / istraživanja / centri

Tema: INTELIGENCIJA

Osijek je jedan od brojnih gradova u Republici Hrvatskoj u kojemu se i ove godine održava Festival znanosti, manifestacija koju sudionici i publika uspoređuju s pozornicom na kojoj znanstvenici i studenti predstavljaju aktualne teme, prezentirajući tako znanost i znanstvena postignuća na popularan način. Ove godine Festival znanosti se održava od 22. do 27. travnja, a glavna tema je INTELIGENCIJA.

Više informacija na poveznici https://www.unios.hr/festival-znanosti-22-27-travnja-2024/

OSIJEK-program-FZ-2024

Program-NASICE-SS-ISIDORA-KRSNJAVOG-FZ-12

22.4.2024.

10.00-11.00 AUKOS P4 TVRĐA Predavanje S3 KAKO UMJETNA INTELIGENCIJA UTJEČE NA DINAMIKU TRŽIŠTA RADA? , Marija Šain, Maja Haršanji, Ivana Guganović

Festival znanosti na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku otvoren je uvodnim predavanjem pod nazivom “Kako umjetna inteligencija utječe na dinamiku tržišta rada?”. Predavanje je održala studentica Ivana Guganović pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Marije Šain i više asistentice dr. sc. Maje Haršanji. Predavačica je izložila posjetiteljima i studentima o načinima na koji umjetna inteligencija može ugroziti, ali i poboljšati dinamiku tržišta rada. Predavačica je promotrila temu ovogodišnjeg festivala znanosti, “inteligencija” iz perspektive novih tehnologija te ekonomije i tržišnih odnosa.
Ovogodišnji Festival znanosti na AUKOS obuhvaća šest predavanja, izlaganja i radionica koje će se održati u razdoblju 22.  26. 4. 2024., a svako od događanja prožimat će sveobuhvatna tema “Inteligencija”.

11.00-12.00 AUKOS P15 TVRĐA Predavanje S3 OD MARCONIJEVOG PRVOG RADIO SIGNALA DO DIGITALNE RADIJSKE PLATFORME I UMJETNE INTELIGENCIJE Marina Đukić, Snježana Barić-Šelmić, Tomislav Levak

Festival znanosti na AUKOS nastavlja se studentskim izlaganjem pod nazivom “Od Marconijevog prvog radio signala do digitalne radijske platforme i umjetne inteligencije”. O povijesti i razvoju radija u kontekstu digitalizacije i umjetne inteligencije govorili su studenti pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Marine Đukić, više asistentice dr. sc. Snježane Barić-Šelmić te predavača Tomislava Levaka. Studentska izlaganja su također dio diseminacijskih aktivnosti projekta NEWAVES namijenjenog očuvanju malih radio-postaja u Europi.

13.00-13.30 AUKOS P36 Odsjeku za glazbenu umjetnost CAMPUS Predavanje MUZIKOTERAPIJA U KONTEKSTU RAZVIJANJA GLAZBENE INTELIGENCIJE KOD DJECE S POREMEĆAJEM IZ SPEKTRA AUTIZMA, Tihana Škojo, Marina Hojsak

Treće predavanje Festivala znanosti na AUKOS održale su izv. prof. dr. sc. Tihana Škojo i univ. spec. art. therap. Marina Hojsak na temu “Muzikoterapija u kontekstu razvijanja glazbene inteligencije kod djece s poremećajem iz spektra autizma”. Posjetitelji i studenti imali su priliku čuti o terapeutskom učinku glazbe za djecu s poremećajem iz spektra autizma te različitim načinima na koji glazba može pomoći razvoju njihove glazbene inteligencije.

24.4.2024.

12.00.-13.00 AUKOS P15 TVRĐA Predavanje S3 EMOCIONALNA INTELIGENCIJA U MENADŽMENTU, Ana Salaić, Marija Šain, Marta Borić Cvenić

Na temu “Emocionalna inteligencija u menadžmentu” izlaganje je održala studentica Ana Salaić, koju su mentorirale izv. prof. dr. sc. Marija Šain i doc. dr. sc. Marta Borić Cvenić. Riječ je o još jednom događanju ovogodišnjeg Festivala znanosti na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku. Budući da je emocionalna inteligencija važna za postizanje izvrsnih uspjeha, posjetitelji i studenti imali su priliku naučiti kako primijeniti socijalne vještine u kontekstu upravljanja u dinamičnom poslovnom okruženju.

12.00.-13.00 AUKOS, Odsjek za kulturu, medije i menadžment TVRĐA Poster S3 KREATIVNA INTELIGENCIJA U RJEŠAVANJU (POSLOVNIH) IZAZOVA, Ivana Vida, Tea Babić, Matilda Zetaić, Marija Šain, Maja Haršanji

Studentice Ivana Vida, Tea Babić i Matilda Zetaić pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Marije Šain i više asistentice dr. sc. Maje Haršanji održale su izlaganje na temu “Kreativna inteligencija u rješavanju (poslovnih) izazova”. U današnje doba, inovativnost i kreativnost su vještine ključne za snalaženje na tržištu rada, ali i napredak u području kojim se bavimo, stoga je posebno vrijedno bilo čuti o načinima primjene kreativne inteligencije u poslovnom kontekstu.

Google Translate »