Gostovanje prof. dr. Josepha Stuligrossa, SAD – Fulbright Scholar

Posted on Posted in Glazba_obavijesti
U srijedu 23. studenog 2022. na Odsjeku za glazbenu umjetnost gostovao je prof. dr. Joseph Stuligross.
Profesor Stuligross dolazi s Duquesne University, Sjedinjene Američke Države, glazbeni je pedagog, dirigent i pjevač. Trenutno boravi u Europi u svojstvu gostujućeg profesora i dobitnika Fulbright stipendije.
Boraveći na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, održao je predavanje na temu “Body and Music – Physical Movement and Musical Expression”. S profesorom Stuligorssom gostovao je i dr. Sandor Balatoni sa Sveučilišta u Pečuhu, Mađarska.
Predavanje i radionica održani za studente i profesore našeg Odsjeka bili su jako dobro posjećeni i izazvali su veliko zanimanje auditorija.

Prof. Stuligross je najavio mogućnost ponovnog posjeta Hrvatskoj čemu se posebno radujemo.