Gostovanje Siniše Bahuna – pisca i scenarista videoigara

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti, Likovni_obavijesti, Obavijesti, Studenti obavijesti novo

U sklopu projekta “Studenti i videoigre” u četvrtak 21.3. u svečanoj dvorani (zgrada Odsjeka za kazališnu umjetnost) s početkom u 13:30 pisac i scenarist videoigara Siniša Bahun održat će:

1. gostujuće predavanje na temu razlika u pristupu pisanju scenarija za linearne medije poput filma ili televizije i nelinearni medij videoigara (45-60 minuta).
  2. radionicu/demonstraciju praktične primjene ovih principa na primjeru izrade jednostavne narativne igre u pokretaču videoigara “RPG maker” (45-60 minuta).

Siniša Bahun, vjerojatno je najistaknutije ime u domaćoj industriji videoigara kada je u pitanju scenarij videoigara. Kao freelance pisac i scenarist sudjelovao u izradi nekih od globalno najuspješnijih hrvatskih videoigara poput: SCUM, Aquatico, Midwintar, The Red Solstice, Proffesor Balthasar i autorskoj Orc Dentist. Osim za videoigre naš gost pisao je i za film i televiziju.

Veselimo se vašem dolasku!