Gostujuće predavanje fonetičarke Željane Nenadić El Mourtada (HRT – Centar Osijek)

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti

Na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment Akademije u utorak, 5. svibnja, gostujuće predavanje posredstvom platforme Zoom održala je Željana Nenadić El Mourtada, prof., dugogodišnja stručnjakinja i fonetičarka (HRT – Centar Osijek). Predavanje je organizirano u okviru nastave dvaju kolegija vezanih uz javni nastup, komunikaciju i govor koja realiziraju doc. art. Branko Čegec i Tomislav Levak, asistent: obveznoga kolegija Javni nastupi u kulturi (za sve studente 1. godine preddiplomskoga studija Kultura, mediji i menadžment) i izbornoga kolegija Umijeće komuniciranja i nastup pred kamerom (za dio studenata diplomskoga studija Mediji i odnosi s javnošću te Menadžment u kulturi i kreativnim industrijama).

Željana Nenadić El Mourtada govorila je o fonetičkim pravilima u javnom govoru, načinima kvalitetne pripreme za verbalni javni nastup te najčešćim pogreškama, osobito u televizijskim nastupima. Iznijela je niz korisnih savjeta i primjera te odgovorila na pitanja studenata. Željani Nenadić El Mourtada zahvaljujemo na izdvojenom vremenu  i izvrsnom predavanju, a njezinim rukovoditeljima na Hrvatskoj radioteleviziji zahvaljujemo na odobrenju za ovo gostovanje. Dogovoren je i nastavak suradnje na teoretskoj i praktičnoj naobrazbi studenata na području javnog nastupa i govora.