Grafička mapa Suha akvatinta – 3 akademije

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_Veleposlanstvo SAD-a u Hrvatskoj

Voditelj projekta: izv. prof. art. Stanislav Marijanović

Organizator: Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku

Suradnici na projektu:

• AUK Osijek: izv. prof. dr. sc. Vladimir Rismondo, Viktorija Križanović i Krunoslav Dundović asisstenti, Ivana Škvorčević, studentica
  • ALU Zagreb: red. prof. art. Ines Krasić, doc. art. Igor Čabraja i Iva Ćurić, asistentica
  • UMAS Split: izv. prof. art. Edvin Dragičević, izv. prof. art. Kristina Restović i Maja Khoualdi, asistentica

Opis projekta:

Dvadeset studenata kolegija iz grafike triju akademija (Akademija za Umjetnost i kulturu u Osijeku, Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu i Umjetnička akademija u Splitu), koji su prošli radionice iz suhe akvatinte, inovativne tehnike umjetničkog dubokog tiska izv. prof. art. Stanislava Marijanovića, kreirali su i ručno otisnuli radove u toj tehnici, te oblikovali grafičku mapu u 12 numeriranih primjeraka. Mape, kao i katalog izložbi, sadrže tekstove s analizom radova i opisom primijenjenih tehnoloških postupaka suhe akvatinte. Izložbe i predstavljanja mape organizirani su u prostoru Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku, Galeriji Šira u Zagreb, a očekuje se i u galerijskom prostoru Sveučilišne knjižnice u Splitu.

Izvor fotografija: ALU ZGB