HEALING – stjecanje multidisciplinarne diplome iza art terapije u zdravstvenom obrazovanju

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_IPA projekti

Početak projekta: 15. siječanj 2020.

Završetak projekta: 14. siječanj 2023.

Voditelj projekta: izv. prof. art. Berislav Jerković

Suradnici na projektu: izv. prof. art. Antoaneta Radočaj Jerković, doc. dr. sc. Tihana Škojo, doc. art. Sanela Janković Marušić, mr. sc. Antonija Matić, doc. art. Vuk Ognjenović

Projektni partneri: The University of Jordan, UJ, Hashemite University Jordan, Irbid National University Jordan,  Jordan University of Science and Technology, Al- Israa’ Universit Jordan, Universite de gabes Tunis, Sfax University Tunis, University of Sousse Tunis, University of Brescia Italija, Technological Institutes of Porto Portugal, National and Kapodistrian University of Athens Grčka, Universidade Católica Portuguesa Purtugal, Josip Juraj Strossmayer University of Osijek Hrvatska, University College Limburg vzw Belgija

Opis projekta

Koordinator projekta HEALING je Sveučilište u Jordanu, a glavne aktivnosti odvijati će se na 8 Sveučilišta u Jordanu i Tunisu ta na 5 partnerskih sveučilišta iz Europe (Italija, Portugal, Grčka, Belgija i Hrvatska). Cilj projekta je poticati razvoj art terapija te obrazovanja o istima. U tu svrhu, tijekom trajanja projekta dizajnirati će se profesionalni obrazovni program kroz učenje daljinu koji će omogućiti svim zaposlenicima i studentima koji koji se susreću s radom s pacijentima dugoročne uvjete za rad. Konzorcij će zajednički izraditi materijal za učenje na daljinu te stručno osposobljavanje osoblja i studenata za primjenu umjetnosti kao terapijskog sredstva. Novi paket učenja nastao tijekom projekta, omogućit će osobama iz različitih struka uključivanje umjetnosti u svoj terapeutski rad. Osoblje iz partnerskih zemalja razmjenjivat će svoja iskustva i stjecati znanje o tome kako se umjetnost može koristiti u različitim kulturnim i medicinskim okruženjima.