Izložba lutaka-instalacija u Vinkovcima

Posted on Posted in kreativne_teh_obavijesti, Obavijesti, Studenti obavijesti

U utorak, 22.12.2020. u 11 sati, u Vinkovcima se otvara izložba lutaka-instalacija studenata Odsjeka za kreativne tehnologije. Lutke će biti postavljene na otvorenim prostorima grada te u Gradskoj knjižnici i čitaonici. Lutke-instalacije nastale su u suradnji Umjetničke organizacije „Asser Savus“ iz Vinkovaca i Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku. Studenti Odsjeka za kreativne tehnologije pozvani su da u sklopu jednotjedne radionice naprave lutkarske instalacije koje će izložiti u sklopu programa 25. Lutkarskog proljeća. Kako je Lutkarsko proljeće zbog epidemije bilo otkazano, organizatori su odlučili lutke izložiti u sklopu Adventa u Vinkovcima. Tema radionice je bila kreacija i izrada lutaka od recikliranog drveta. Lutke-instalacije osmišljene su da krase otvorene gradske prostore i uveseljavaju prolaznike, odnosno da izađu iz okvira galerijskih prostora ili kazališnih dvorana i time se prezentiraju široj publici. Voditelji i mentori radionice su doc.art. Dejan Duraković i izv.prof.ArtD. Ria Trdin. Na radionici su sudjelovali studenti preddiplomskog studija Dizajna za kazalište, film i televiziju.

Studenti:

Petra Mađarić, Anamarija Šerbetar, Ivana Bašić, Aleksandra Vukičević, Bruno Osmanagić, Bruna Nakić, Ivona Čačulović, Sanda Štrković, Frane Celić i Lucija Ulić.

Profesori i asistenti:

Sheron Pimpi Steiner, asistentica