Koncert “Srećko” za djecu Centra za pružanje usluga u zajednici Klasje (9. 4. 2024.)

Posted on Posted in instrumentalne_obavijesti

U utorak, 9. travnja, u Salonu naše Akademije, održan je koncert „Srećko“ za djecu Centra za pružanje usluga u zajednici Klasje. Koncert je organiziran na inicijativu naše studentice gitare Petre Boljevčan koja je ujedno i studentica Ranog i predškolskog odgoja na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku, uz podršku dekanice prof. dr. sc. Helene Sablić Tomić i pročelnika doc. dr. sc. Hrvoja Mesića. Izvođači na koncertu bili su: Paula Bijuklić (FOOZOS), Anđela Jelavić (gitara), Ana Topalović (klavir), Klaudije Mažar (bisernica) i Petra Boljevčan (gitara). Kolegici Petri Boljevčan su u organizaciji pomogle i studentice s Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku: Paula Bijuklić, Ina Zadro, Nikolina Krupnicki, Roberta Mišić, Ida Mađerić, Nives Flajšaker, Leonarda Šebalj, Ivana Živković, Tonka Vidaković i Tamara Žuljević. U organizaciji je sudjelovala i izv. prof. dr. sc. Tijana Borovac s Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku kao i Venci Wang, student Umjetničke akademije u Splitu, koji je osmislio i izradio ulaznicu za koncert kao uspomenu na ovaj događaj.

Cilj održavanja koncerta bio je upoznati djecu s različitim instrumentima, kulturom slušanja klasične glazbe, ali i pružiti djeci socijalizacijski doživljaj slušanja koncerta u nepoznatom okruženju s nepoznatim osobama. Dječja ozarena lica i nožice koje su se njihale u ritmu glazbe pokazala su nam da smo uspjeli u naumu samog održavanja koncerta. Ovim putem se zahvaljujemo svima koji su sudjelovali, uključujući i odgojiteljicama koje su djecu dovele na koncert, te potičemo na sličan čin sve studente da produkt svoga rada pokažu onim najranjivijima u društvu, djeci!

Petra Boljevčan