MIVOS gudački kvartet

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_KREATIVNA EUROPA

Izvor financiranja: PUBLIC AFFAIRS ZAGREB SMALL GRANTS PROGRAM, U.S. Embassy Zagreb, Croatia

Početak projekta:  20.04.2021.

Završetak projekta:  30.04.2021.

Voditelj projekta: doc. art. Mia Elezović

Opis projekta

Akademija za umjetnost i kulturu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku ugostiti će hvaljeni gudački kvarteta MIVOS, jedan od vodećih američkih ansambala na polju suvremene glazbe. Glazbeni repertoar uključuje, koncert suvremenog američkog repertoara u suradnji s uglednom hrvatskom pijanisticom Mijom Elezović, predavanje koje istražuje najutjecajnije škole američke kompozicije te radionicu komorne glazbe u kojoj će MIVOS podučavati studente o temeljnim djelima grafike i otvorene forme djela nekih od najvažnijih skladatelja američke avangarde. Ove aktivnosti, koje će predstaviti kvartet MIVOS, biti će rijetka prilika za studente da steknu uvid u široko područje suvremene glazbe u Sjedinjenim Američkim Državama i otvore dijalog o estetici i kreativnosti na polju suvremene klasične glazbe.

Mivos Quartet

Photos by: Nadine Sherman and Tiange Zhou