NAJAVA IZLOŽBE – Izložba završnih radova studenata “BA final” u Galeriji Knifer

Posted on Posted in Likovni_obavijesti, Obavijesti

U Galeriji Knifer u Osijeku održat će se otvorenje izložbe “BA final“ 10. ožujka 2023. u 18 sati. Izložba će predstaviti odabir završnih radova studenata preddiplomskog studija Likovne kulture  Odsjeka za vizualnu i medijsku umjetnost, pri Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

Po prvi puta Odsjek za vizualnu i medijsku umjetnost organizira izložbu Završnih radova studenata preddiplomskog studija Likovne kulture s ciljem predstavljanja užeg izbora uspješno realiziranih Završnih radova u akademskoj godini 2021./2022.

U mediju grafike, fotografije te skulpture, predstavit će se šest studentica: Petra Kordić, Gabriela Ilić, Diana Mor, Sara Muharemi, Stella Perica i Nataša Takač.

Gabriela Ilić kreirala je niz razigranih kompozicija fokusirajući se na osnovne likovne elemente u tehnici dubokog tiska, résevageu. Započevši svoj proces u istoj tehnici, Diana Mor napravila je društvenu igru sastavljenu od igraćih karata. Petra Kordić istražila je problematiku tjelesnog dismorfnog poremećaja kreirajući stotinu autoportreta manjeg formata, dok nas serija crteža olovkom Nataše Takač vodi kroz četiri faze sna. Stella Perica bavila se intimističkim likovnim istraživanjem krajolika kroz crtež, a Sara Muharemi predstavit će svoju svjetlosnu instalaciju u izlomljenim geometrijskim formama.

Izložba je rezultat predanog rada studentica te njihovih mentora: izv. prof. dr. art. Ines Matijević Cakić,  doc. art. Mario Matoković, izv. prof. art. Vjeran Hrpka i izv. prof. dr. art. Tihomir Matijević. Osim što široj publici daje uvid u jedan manji dio studentske produkcije u prethodnoj akademskoj godini, izložba ima u cilju potaknuti studente na inovativni pristup umjetničkom mediju te ohrabriti njihovo umjetničko sazrijevanje u ranijoj fazi studija.

Kristina Marić Lozušić, asistentica

doc. art. Mario Matoković

IZLAŽU

Petra Kordić, Gabriela Ilić, Diana Mor, Sara Muharemi, Stella Perica, Nataša Takač

Izložba je otvorena do 18.3.

Radno vrijeme galerije:

ponedjeljak – petak 17-19 sati