U zadnjih dvadeset godina svjedočimo dramatičnim promjenama u komunikacijskoj i medijskoj realnosti. Civilizacija proizvodi ogroman broj informacija iz svih oblasti ljudskog djelovanja. Kontekst života u informacijskom, digitalnom dobu, podrazumijeva konstantno susretanje s formama izražavanja kao što su web-stranice, bastardne forme slike i teksta, fotografije, suvremena kompjutorska sučelja, infografike i slično. Oblikovanje novomedijskih formi i sadržaja je program koji osposobljava polaznike stvarati prototipe suvremenih novomedijskih formi. Na taj način, polaznici će naučiti samostalno osmisliti (oblikovati pojavnost i funkcije) web stranice, aplikacije, računalnog programa i sličnog medijskog objekta. Učenje se odvija od samog početka to jest od samih principa dizajna, preko osnovnih elemenata funkcionalnosti do gotovog proizvoda.
Program traje 60 sati te nosi 10 ECTS bodova i klasificiran je kao program stjecanja i unapređivanja kompetencija za osobne, društvene i profesionalne potrebe.
Uvjeti za upis:
- završeno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje (HKO 4.2.)
- osnove poznavanja rada na računalu
- osnove poznavanja engleskog jezika
Po završetku programa Oblikovanje novomedijskih formi i sadržaja polaznici će moći:
- identificirati i objasniti osnovne mehanizme ljudske percepcije
- sintetizirat znanstvena stajališta koja se bave odnosom percepcije i kognitivnog elementa memoriziranja
- prepoznati, analizirati i kritički promišljati o bitnim dizajnerskim pravcima, školama i poetikama
- analiziranje potreba korisnika te upravljanje i vođenje složenom komunikacijom u svrhu dobivanja rezultata o potrebama potencijalnih korisnika mrežnih i mobilnih stranica
- izvoditi složene radnje i primjenjivati složene metode kako bi oblikovali primjerena rješenja digitalnih sučelja u obliku mrežnih i mobilnih stranica
Cijena Programa iznosi 331,00 eura (2.500,00kn). U cijenu izobrazbe uključeno je i izdavanje potvrde o završenom Programu.
Upisi traju do popunjenja grupe, a sukladno tome odredit će se datum početka nastave.
Za sve dodatne informacije na raspolaganju je voditeljica Ureda za poslove organizacije studija Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku Dražena Stanković (dstankovic.aukos@gmail.com ili +385 99 312 6192).