Održana sektorska rasprava kreativne industrije na temu Mediji

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti, Studenti obavijesti

Projekt “Mladi u kulturi”, čiji su nositelji  PRONI Centar za socijalno podučavanje, Grad Osijek i Andizet – Institut za znanstvena i umjetnička istraživanja u kreativnoj industriji, imao je u petak, 29. svibnja, razigran, aktivan i plodonosan dan jer je vođena online sektorska rasprava kreativne industrije na temu Mediji.

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku putem Zoom platforme ugostila je projektne partnere kako bi promišljali o preporukama za buduću kulturnu strategiju grada Osijeka iz perspektive sektora Mediji. Stručnjački doprinos može se zahvaliti Antoniji Tomasović (glavnoj urednici Televizije Slavonije i Baranje – STV), Ivani Rab Guljaš (urednici u Glasu Slavonije), Davoru Lončariću (uredniku HRT- Radio Osijek), Saši Driniću (Osječka televizija – OSTV) i, u ulozi domaćina i sudionika, Tomislavu Levaku, dugogodišnjem novinaru i asistentu na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment Akademije. Trosatna rasprava bila je vrlo zanimljiva i posebna i po doprinosu studenata Odsjeka koji su svojim aktivnim sudjelovanjem, prijedlozima i razmišljanjima ukazali na važnost sektora i njegovu ključnu ulogu u lokalnom strateškom planiranju. Velika hvala svima – organizatorima, partnerima, domaćinima, sudionicima i studentima.