Panonski put umjetnosti – jačanje suradnje i umrežavanja visokoobrazovnih institucija na području umjetnosti i ekologije – IPA PROGRAM

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_IPA projekti

“Panonski put umjetnosti” projekt je udruge Zeleni Osijek koji je jedan od tri svjetska mirovna puta, a ovim projektom uz biciklističku stazu postavljeni su i dodatni umjetnički sadržaji i instalacije koji su bili posebna turistička atrakcija i  prostor za nove sadržaje. U provedbu ovog projekta, bila su uključena sva tri odsjeka akademije (kazalište, glazba i likovni), a izravno je sudjelovalo 15 studenata i 8 profesora. Projekt je potaknuo i osnivanje novog izbornog predmeta “Land Art” koji u akademskoj godini 2013./2014. počeo na tadašnjoj Umjetničkoj akademiji u Osijeku, sada Akademijom za umjetnost i kulturu. Na kraju projekta, rezultati zajedničkog rada studenata i profesora iz Osijeka i Novoga Sada bili su predstavljeni na završnom događanju na području općina Kneževi Vinogradi i Bilje, te Apatin i Bač. Objavljen je i umjetnički katalog koji je zabilježio i opisao umjetničku suradnju, umrežavanje akademija i njihovih partnera kao primjer dobre prakse za buduće projekte. Suradnja između ove dvije akademije traje nekoliko godina i zadovoljni smo što je odobren projekt u kojem imamo poznatog i pouzdanog partnera. Ovo je prvi EU projekt akademije u Osijeku koji je osnažio instituciju, te izgradio međusektorsku mrežu i suradnju s udrugama i lokalnom upravom i samoupravom. To su preduvjeti dobivanja novih i većih projekata u budućnosti u koje se akademija planira uključiti. Ovaj projekt, osim konkretnih umjetničkih instalacija, iza sebe je ostavio i duhovnu vrijednost jer otvara put umjetnicima koji izgrađuju odnose i doprinose suradnji i boljem razumijevanju građana dvije susjedne države.

Početak projekta

15.05.2013.

Završetak projekta

15.08.2014.