Popularizacija znanosti: Predavanje – Naslijeđa kroz vrijeme: 300 godina palače Slavonske generalkomande u Osijeku

Posted on Posted in Centar za kulturnu baštinu aktivnosti, Obavijesti, Znanost / istraživanja / centri

izv. prof. dr. sc. Margareta Turkalj Podmanicki
Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku

NASLIJEĐA KROZ VRIJEME: 300 GODINA PALAČE SLAVONSKE GENERALKOMANDE U OSIJEKU

Petak, 19. travnja 2024. u 11 sati
Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku
Trg Sv. Trojstva 3, Salon 33 (prvi kat)

PZ-plakat

Danas, 19.4. održano je predavanje “Naslijeđa kroz vrijeme: 300 godina palače Slavonske generalkomande u Osijeku” izv. prof. dr sc. Margarete Turkalj-Podmanicki. Na predavanju, održanom u sklopu Popularizacije znanosti Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, posjetitelji i studenti imali su priliku naučiti o povijesti i arhitekturalnim obilježjima zgrade u kojoj se danas nalazi Odsjek za kulturu, medije i menadžment. Zgrada je izgrađena u 18. stoljeću uputom Habsburške Monarhije, a jugendstil arhitektura s dekorativnim stupovima u obliku antičkog junaka Atlasa služila je kao demonstracija carske moći. Tijekom 1930-ih prolazi redizajn, godine 1972. proglašena je kulturnom baštinom, a 1990-ih u nju se useljava Sveučilište.