Potpisivanje sporazuma o suradnji između Akademije i Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo te otvorenje Klinike kreativnosti

Posted on Posted in Kreativne_terapije_obavijesti, Obavijesti

Potpisivanje sporazuma o suradnji između Akademije za umjetnost i kulturu i

Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo te

otvorenje „Klinike kreativnosti“

8.9.2020. (utorak)

u 11:30 sati

Fakultet za dentalnu medicine i zdravstvo, Crkvena 21,

(prizemlje u dvorištu)

Pozivamo Vas na potpisivanje sporazuma o suradnji između Akademije za umjetnost i kulturu i Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo povodom kojeg će se otvoriti  Klinika kreativnosti, koja će djelovati u području kreativnih terapija, primjenjujući principe vizualne, glazbene, plesne i dramske umjetnosti u terapijske svrhe.

Govornici na konferenciji:

Prof.prim.dr.sc. Aleksandar Včev, dr. med., dekan Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo (FDMZ)

Prof.dr.sc. Helena Sablić-Tomić, dekanica Akademije za umjetnost i kulturu (AUKOS)

Izv. prof. dr. art. Jasmina Pacek, univ. spec. art therap., prodekanica AUKOS

Doc. art. Sanela Janković Marušić, RD-MT, voditeljica Poslijediplomskog specijalističkog studija kreativne terapije

Prof. prim. dr. sc. Silva Butković Soldo, dr. med., prodekanica Medicinskog fakulteta u Osijeku (MFOS)

Naime, prva generacija studenata jedinstvenog Poslijediplomskog specijalističkog studijskog programa Kreativne terapije, osposobljena je za rad s različitim populacijama djece, adolescenata i odraslih u okviru kliničke prakse pod supervizijom kao što su: rad s djecom i adolescentima s poremećajima u ponašanju, posebnim potrebama, ili psihičkim tegobama, rad s članovima disfunkcionalnih obitelji, rad s djecom i odraslima različitih dijagnostičkih kategorija psihičkih i/ili primarno tjelesnih bolesti s potrebom za psihosocijalom potporom (PTSP, ovisnost, onkološke ili druge kronične bolesti, traume itd), rad s populacijom treće dobi te ostalim specifičnim populacijama.

Najavit će se Natječaj za upise  na Poslijediplomski specijalistički studij kreativnih terapija u akademskoj godini 2020/21. s izvođenjem u nastavnoj bazi u Zagrebu te će se razgovarati s  nastavnicima, diplomiranim studentima i apsolventima studija Kreativnih terapija, koji će podijeliti svoja iskustva o studiju. Također, javnosti će se predstaviti i terapeuti raznih profila koji će  djelovati u okviru Klinike kreativnosti.

Art terapeuti:

Izv.prof.dr.art.Jasmina Pacek, univ.spec.art therap.

Izv.prof.dr.art. Jelena Kovačević, specijalizant art terapije

Terapija pokretom i plesom:

Doc.art. Sanela Janković Marušić, RD-MT

Antonija Blažević, specijalizant terapije pokretom i plesom

Muzikoterapeuti:

Marina Hojsak, univ.spec.art.therap.