Predavanje Tatjane Oršolić “Postizanje ravnoteže kod stresa i treme”

Posted on Posted in Karijerno savjetovalište, Kreativne_terapije_obavijesti, Obavijesti

Ured za potporu studentima i razvoj karijera

u suradnji s

Poslijediplomskim specijalističkim studijem Kreativne terapije

organizira gostujuće predavanje Tatjane Oršolić, pod nazivom

“Postizanje ravnoteže kod stresa i treme

Tatjana Oršolić: Centar Homeostaza , Hrvatski homeopatski institut

13. siječnja 2020. u 17:00 sati,

Odsjek za kreativne tehnologije

(zgrada 18, predavaonica 1)

I dio:

• Vitalna sila   (Chi, Prana, Macht)
  • Smjer / dinamika / značenje
  • Energetski maksimum / energetska higijena
  • Sposobnost za samopomoć
  • Uvjeti za potpunu realizaciju i kreativnost
  • Stres / vrste / destabilizacija vitalnog odgovora
  • Pitanja / pojašnjenja

II dio:

• Raspodjela energije po kineskoj tradicionalnoj medicini (KTM)
  • Meridijani / Zang-fu / Jin-Jang / 5 elemenata
  • Trema / Strah / Blokada

III dio:

• Pokazne vježbe disanja  iz KTM za koncentraciju, popuštanje grča, uzemljenje
  • Pokazne vježbe akupresure iz KTM za  neurovegetativnu distoniju
  • Poremećaj autonomnog živčanog sustava s lupanjem srca, znojenjem, ”knedlom u grlu”, vrtoglavicom, glavoboljom, prestrašenošću, umorom i nesvjesticom

Tatjana Oršolić diplomirani je medicinski homeopat. Završila je London International college of Homeopathy LICH nakon kojega je specijalizirala homeopatiju na Postgraduate training course ORION koju je vodio Mike Bridger (Principal of Contemporary College of Homeopathy in Bristol, UK). Specijalizirala je dijagnostiku kineske tradicionalne medicine i akupunkturu u Kini u Zongfang  Hospital for strange, rare and incurable diseases. Također je završila specijalistički postdiplomski studij iz logoterapije (8 semestara) što podrazumijeva psihoterapiju i egzistencijalnu analizu Viktora Frankla u Zagrebu. Jedna je od utemeljitelja Hrvatskog homeopatskog instituta i Voditeljica Centra Homeostaza u Zagrebu.