PUnKt Intermedijalni festival književnosti

Posted on Posted in Godišnji umjetnički i znanstveni projekti

Web poveznica: o projektu

Opis projekta

Festival književnosti pod nazivom Punkt, objedinjuje nekoliko vrsta umjetnosti koje u svojim obradama i interpretacijama polaze od zajedničke točke – književnosti. Punkt čiji naziv predstavlja skraćenicu obuhvaćenih pojmova (P – panonija, U – umjetnost, N – novi mediji, K – književnost, T – teorija), koncepcijski je podijeljen u četiri cjeline. To su: Teorijski punkt (tribine i okrugli stolovi), Interpretacije (umjetničke obrade književnih djela), Artestiranje (razgovori s umjetnicima o umjetnosti) te Recepcije (razgovori s interpretiranim književnicima). Program Festivala uključuje raznovrsna događanja čiji je sadržaj definiran prema poznatim književnim uspješnicama. Glavna je ideja Festivala interpretacija književnih djela iz perspektiva studenata i mentora te da se autori tih djela, koji dolaze iz četiriju država uz Hrvatsku, predstave i protumače svoje tekstove. Cilj je Punkt-a sintetizirati različite oblike umjetnosti te njegovati otvorenost prema novim umjetničkim izričajima. Festival su, pod vodstvom mentora/profesora, u cijelosti kreirali kreativni odabrani studenti koji su književne predloške i autore obrađivali u okviru studijskoga usavršavanja. Isto tako, i sam projektni dio festivala (organizacija i logistika) realiziran je uz znatno sudjelovanje studenata pa je njihova uloga u ovom projektu od iznimne važnosti.