Razmjena izložbi osječkih i splitskih studenata grafike

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_Veleposlanstvo SAD-a u Hrvatskoj

Voditelj projekta: izv. prof. art. Stanislav Marijanović

Organizator: Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku

Suradnici na projektu:  izv. prof. art. Edvin Dragičević, izv. prof. art. Mario Čaušić,  izv. prof. art. Kristina Restović, Toni Horvatić, predavač, Krunoslav Dundović, Igor Loinjak, Maja Khoualdi, asistenti

Studenti: Tomaž Jelenc, Maja Gjajić, Dario Brkić, Mirjana Pjevac, Dajana Džafo

Opis projekta

Studenti akademija iz Osijeka i Splita organizirali su pod mentorstvom svojih nastavnika razmjenu izložbi svojih izabranih radova iz područja grafike te dvije radionice. Izložba splitskih studenata organizirana je u prostorima osječke akademije, a izložba osječkih studenata u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu. Svoje radove predstavilo je ukupno 35 studenta. Obje su izložbe popraćene katalozima s tekstovima povjesničara umjetnosti, mentora studenata koji izlažu i samih studenata. Prilikom izložbi organizirani su i studentski susreti. Za vrijeme trajanja izložbi realizirane su i radionice – izv. prof. art. Edvin Dragičević iz Splita održao je radionicu Bakropis za studente UAOS-a, a izv. prof. art. Stanislav Marijanović održao je studentima u Splitu radionicu Suha akvatinta. Time je studentima omogućeno upoznavanje sa specifičnostima pojedinih kolegija grafike koji se izvode na drugoj akademiji.

Izvor fotografija: Glas Slavonije