Regionalni webinar za urednike i izdavače znanstvenih časopisa u otvorenom pristupu

Posted on Posted in Znanost / istraživanja / centri

Poštovane, poštovani,

podsjećamo sve registrirane sudionike Regionalnog webinara za urednike i izdavače znanstvenih časopisa u otvorenom pristupu, koji se organizira u okviru Obzor Europa projekta DIAMAS, da će se webinar održati ovaj petak, 1. ožujka  2024. u 12.00 sati.

Sve vas koji se niste stigli registrirati obavještavamo da je sudjelovanje na webinaru je besplatno, uz prethodnu registraciju, nakon čega ćete dobiti potvrdu o registraciji i poveznicu na Zoom.  Zbog velikog interesa (i ograničenog broja mjesta na Zoom platformi) osiguran je i direktan prijenos na https://www.youtube.com/watch?v=Nr-6JIR1Jxc.

Na webinaru ćemo izvijestiti o stanju u području institucijskog znanstvenog izdavaštva  u otvorenom pristupu u Europi, temeljem rezultata ankete provedene tijekom proljeća 2023. godine u okviru projekta DIAMAS. Bit će riječi o uočenim izazovima i preporukama za njihovo rješavanje, a posebna će se pažnja posvetiti sljedećim temama:
– kvaliteta uredničkog rada
– tehnički aspekti izdavanja časopisa
– vidljivost objavljenih sadržaja, indeksiranje i metrički pokazatelji.

Nakon kraćih izlaganja o ove tri teme (koja će se održati na srpskom i hrvatskom jeziku) pozivamo sve sudionike na raspravu i razmjenu iskustava, pri čemu se rasprava može voditi na jeziku po izboru svakog od sudionika.

Pitanja prije i za vrijeme webinara možete postavljati na partici.fi/59350298.

Srdačan pozdrav,

predstavnice projekta DIAMAS:

– Milica Ševkušić (EIFL)
– Jadranka Stojanovski (Sveučilište u Zadru)
– Iva Melinščak Zlodi (Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu)