Splitska scena / Pogled iznutra / predavanje

Posted on Posted in Likovni_obavijesti

Modul Kiparstvo Odsjeka za vizualne i medijske umjetnosti Akademije za umjetnost i kulturu Sveučilišta J.J.Strossmayera u Osijeku poziva Vas na predavanje pod naslovom

Splitska scena / Pogled iznutra

koje će održati

Toni Horvatić

u petak, 22. studenog 2019. godine u 13.00 sati, zgrada Kiparstva, Akademija za umjetnost i kulturu

O predavanju

Predavač namjerava predstaviti splitsku likovnu scenu kao uvod u samostalnu izložbu Vedrana Perkova naziva  „A B C Č Ć D Dž Đ E F G H I J K L Lj M N Nj O P R S Š T U V Z Ž“ koja se isti dan otvara u Muzeju likovnih umjetnosti u Osijeku. S obzirom na to da kroz samo jedno kratko predavanje nije moguće predstaviti sve aktere koji čine splitsku scenu, predavačev osnovi cilj je dotaknuti i ukazati na neke od nezaobilaznih točaka s namjerom bližeg povezivanja umjetnika Osijeka i Splita u budućnosti.

O predavaču

Toni Horvatić rođen je u Šibeniku 1967. Na Filozofskom fakultetu u Zadru 1992. diplomirao je Povijest i teoriju umjetnosti. Od 1995. živi u Splitu gdje radi kao freelance kustos i nastavnik na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu gdje predaje kolegije Umjetnost 20. stoljeća i Suvremena umjetnost.