Studenti Klavira i prof. Krasnitski na Muzičkoj akademiji Sarajevo (22. i 23. 4. 2022.)

Posted on Posted in instrumentalne_obavijesti
Na Muzičkoj akademiji Univerziteta u Sarajevu u utorak, 22. travnja 2022., nastupili su mladi pijanisti Mihovil Begović, Kristina Hegeduš, Marijan Rugani i Martina Kuterovac, studenti klavira iz klase istaknutog profesora Konstantina Krasnitskog Odsjeka za instrumentalne studije Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku.
Mihovil Begović interpretirao je Étude-Tableau op. 39, br. 5 Sergeja Rahmanjinova i Danzas Argentinas op. 2 Alberta Ginastere, dok se Kristina Hegeduš predstavila izvedbom Deux Poèmes op. 32 Aleksandra Skrjabina i Chanson bohémienne iz Deux Mélodies Russes S250 Franza Liszta. Marijan Rugani svirao je Toccatu u e molu, BWV 914 Johanna Sebastiana Bacha i Etidu u cis molu op. 42, br. 5 Aleksandra Skrjabina. Koncert je zaokružen nastupom Martine Kuterovac koja je izvela Etidu u fis molu op. 8, br. 2 Aleksandra Skrjabina i Mađarsku rapsodiju br. 12 u cis molu, S.244/12 Franza Liszta.