Studenti Kulturalnog menadžmenta u Noći muzeja

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti
Studenti Akademije za umjetnost i kulturu – Odsjeka za kulturu, medije i menadžment 2. godine Diplomskog studija Kulturologije – smjera Kulturalni menadžment, aktivno su uključeni u realizaciju Noći muzeja 2020. u muzejskim institucijama na području Osijeka te regije.
U sklopu kolegija Menadžment muzeja i izložbi, studentice i studenti realiziraju više projekata. U Muzeju Slavonije održava se Pop up izložba Sreća, koja je nastala kao ispitni zadatak kolegija. Dio studenata sudjeluje u projektu Putevima osnivača slavonskih muzeja, u organizaciji Muzejske udruge istočne Hrvatske te koordinaciji Muzeja likovnih umjetnosti Osijek. Osim u Noći muzeja u MLU, studenti će kroz istraživanje i promociju događanja pridonijeti i u muzejima Iloka i Vukovara.