Creative Danube: “Places to See, Places to be!”

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_KREATIVNA EUROPA

Vrsta projekta: suradnja s gospodarstvom/nevladinim sektorom Baden-Württemberg Stiftung GmbH

Trajanje projekta: lipanj 2015.- veljača 2016. godina

Voditelj projekta: doc. dr. sc. Ivana Bestvina Bukvić

Projektni partneri:

• Hochschule der Medien iz Stuttgarta (Stuttgart Media University)
  • Mikser House iz Beograda
  • Akademija za umjetnost i kulturu  u Osijeku pravni sljedbenik Odjela za kulturologiju

Opis projekta

Projekt se provodio u suradnji Hochschule der Medien iz Stuttgarta (Stuttgart Media University), multidiscplinarne i multikulturalne platforme Mikser House iz Beograda i Odjela za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, a financira se iz sredstava Baden-Württemberg Stiftung GmbH i Hochschule der Medien iz Stuttgarta (ukupna vrijednost oko 50.000 eura). Predviđeno trajanje projekta je od lipnja 2015. do veljače 2016. godine. U provedbi projekta ukupno sudjeluju 22 studenta iz Stuttgarta (Hochschule der Medien iz Stuttgarta) i Osijeka (Odjel za kulturologiju). Cilj projekta je identificirati i predstaviti kreativna mjesta izabranih gradova dunavske regije i to: Osijek, Ulm, Regensburg, Beč, Linz, Maribor, Bratislavu, Budimpeštu, Beograd, Zagreb, Novi Sad, Pečuh i Temišvar. Kao rezultat ove suradnje bit će objavljen multimedijalni  turistički vodič dunavske regije u tiskanom i digitalnom obliku te aplikacija za mobilne uređaje. Voditeljica projekta sa hrvatske strane bila je doc. dr. sc. Ivana Bestvina Bukvić, predsjednica Katedre za kulturalni menadžment Odjela za kulturologiju.  Uz nju, od nastavnika i suradnika sudjelovali su još: doc. dr. sc. Željko Pavić, zamjenik pročelnice Odjela za znanstveno-istraživačku djelatnost, doc. dr. sc. Vladimir Rismondo, predsjednik Katedre za medijsku kulturu, kao i dr. sc. Iva Buljubašić i Tomislav Levak, asistenti Odjela za kulturologiju. Projekt je službeno zaključen 26. i 27. veljače 2016. godine dvodnevnim susretom sudionika iz Njemačke, Hrvatske i Srbije u beogradskoj kulturnoj instituciji Mikser House, pod nazivom Creative Danube Meetup, u okviru kojega je održan niz predavanja i kreativnih radionica, a predstavljeni su i izrađeni multimedijalni turistički vodič dunavske regije u tiskanom i digitalnom obliku te aplikacija za mobilne uređaje.