Zapažen nastup Ženskog zbora Akademije na Međunarodnom festivalu duhovne glazbe Cro Patria u Splitu

Posted on Posted in Glazba_obavijesti, Obavijesti
Ženski zbor Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku pod dirigentskim vodstvom izv. prof. art. dr. sc. Antoanete Radočaj-Jerković nastupio je 4. prosinca 2021. na 25. Međunarodnom festivalu duhovne glazbe Cro Patria u Splitu. Zbor je ostvario zapažen nastup na retrospektivnoj večeri nagrađenih skladbi na kojoj su nastupili zajedno s pjevačkim zborovima Muzičke akademije u Zagrebu, Muzičke akademije u Puli, Umjetničke akademije u Splitu, Instituta za crkvenu glazbu u Zagrebu te studija glazbene umjetnosti sa Sveučilišta u Mostaru.
Na repertoaru su se našle dvije praizvedbe skladbi profesora Umjetničke akademije u Splitu izv. prof. art. Blaženka Juračića: Ave Maria i Crux fidelis te prvo nagrađena skladba s festivala Cro Patria iz 2009. godine, profesora Muzičke akademije u Zagrebu red. prof. art. Tomislava Uhlika: Ruke moje majke.
Nastup je ostvaren uz podršku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku te Studentskog zbora Sveučilišta.