CHOIR – Hungarian-Croatian Choir Workshop – INTERREG

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_IPA projekti

Jedan je od programa Europske teritorijalne suradnje, koji zauzimaju važno mjesto kao jedan od instrumenata i ciljeva Kohezijske politike Europske unije. Ciljevi Europske teritorijalne suradnje su stvaranje zajedničkog identiteta, integriranog fizičkog prostora, uravnoteženog razvoja i poboljšanje politika i bolje funkcioniranje upravljačkih struktura. Program je usmjeren na pružanje potpore odabranim strateškim aktivnostima i pilot projektima iz prioritetnih područja.  Naglasak programa je ponajprije stavljen na poticanje gospodarske suradnje, kroz rješavanje problema slabe povezanosti i nepovoljnog gospodarskog okruženja; poboljšanje i zaštitu okoliša i prirodnih resursa, odnosno spriječavanje njihovog gubitka; poticanje umreženosti lokalnih i regionalnih upravljačkih struktura; te poboljšanje komunikacije između odgojno-obrazovnih institucija i ključnih dionika lokalnih gospodarstava. Fokus programa je uspostava čvrstih temelja za dinamičnu i trajnu prekograničnu suradnju.

Poziv

Program prekogranične suradnje Mađarska-Hrvatska 2014.-2020.

Projekt ID

HUHR-1901-3.1.2-0040