izv. prof. dr. art. Ines Matijević Cakić

konzultacije: utorak / 9:00 do 10:00 sati
kabinet: br. 16,  Ulica cara Hadrijana 8/B, Zgrada odsjeka za vizualne i medijske umjetnosti
kontakt e-mail: ines_matijevic@yahoo.com,  telefon: 098 612 408

Ines Matijević Cakić rođena je 17. siječnja 1982. u Osijeku. Osnovnu školu završila je u Osijeku. Godine 2000. završila je Školu primijenjenih umjetnosti i dizajna u Zagrebu. Iste je godine upisala Akademiju likovnih umjetnosti u Zagrebu, smjer Grafika. Diplomirala je 2005. godine u klasi red. prof. Ante Kuduza. Doktorirala je 2016. na Poslijediplomskom doktorskom studiju slikarstva pod mentorstvom red. prof. Ante Rašića na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu i izv.prod.dr. Lenom Šimić.
Radi u zvanju izvanredne profesorice na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku gdje predaje kolegije Grafika i Crtanje na Preddiplomskom studiju Likovne kulture, te kolegij Studio praksa crtanje na Poslijediplomskom specijalističkom studiju kreativne terapije. Od 2016. godine radi kao vanjska suradnica na Građevinskom fakultetu u Osijeku, gdje predaje kolegij Crtanje na Preddiplomskom studiju arhitekture i urbanizma.
Izlagala je na jedanaest samostalnih i stotinjak skupnih izložbi u zemlji i inozemstvu. Dobitnica je brojnih nagrada i priznanja za svoj umjetnički rad.

BIOGRAFIJA

BIBLIOGRAFIJA UMJETNICE