prof. dr. art. Jasmina Pacek, univ. spec. art. therap.

konzultacije: ponedjeljak / 10 — 12 sati
kabinet: prodekanska soba Trg Sv. Trojstva 3 (zgrada Rektorata), I kat,
kontakt e-mail: jasmina.pacek@aukos.hr,  telefon: 099 264 0684

Prof.dr.art. Jasmina Pacek, univ.spec.art.therap., rođena je u Osijeku. Diplomski studij dizajna završila je na Nacionalnoj akademiji za umjetnost i dizajn u Dublinu, Irska, magistrirala na University of California u Sjedinjenim Američkim Državama, a doktorirala na Sveučilištu J.J. Strossmayer u suradnji s Rider University iz Princetona, SAD. Kvalifikaciju sveučilišnog specijaliste art terapije stekla je na Poslijediplomskom sveučilišnom studiju kreativne terapije, smjer art terapije u izvođenju Akademije za umjetnost i kulturu i Medicinskog fakulteta u Osijeku u suradnji s George Washington University, SAD. Radila kao dizajner, art direktor i direktor dizajna, u domaćim i međunarodnim korporacijama, najvećim djelom u SAD-u. Za svoj rad odnosi brojne nagrade , a rezultate njena rada pratile su pozitivne kritike u časopisima kao što su „Washington Post“, i „International Textiles“. Vodila službe vizualnog identiteta, koordinirala sve vizualne aspekte televizijskih mega projekata, uređivala i vodila modne i stilističke tv priloge, producirala modna snimanja i editorijale, obavljala funkcije modnog urednika, te objavljivala u znanstvenim tekstilnim časopisima. Kao aktivni član američke asocijacije American Association for Arts and Crafts održala je niz predavanja i umjetničkih radionica u Sjedinjenim Američkim Državama, a od 2009. godine predaje na Akademiji za umjetnost i kuluturu u Osijeku, gdje je danas i prodekanica za studijske programe, te je razvila na desetke novih studijskih programa i unaprijedila postojeće. Do danas je kreirala likovnost (kostime i scenografiju) preko 50 kazališnih dramskih i opernih predstava, a 2013. godine dobitnica je nagrade Hrvatskog glumišta za najbolju kostimografiju koju dodjeljuje Hrvatsko društvo dramskih umjetnika za zajedničku kategoriju opera, drama i balet, za kostime u operi „Norma“ Vincenza Bellinija, u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku. 2016.godine dobitnica je ASSITEJ nagrada za najbolju scenografiju u predstavi „2:14“ Davida Pacquet-a, režija Robert Raponja u izvedbi Gradskog kazališta Virovitica. Za svoju inovaciju „Neutralni kazališni kostim“ dobila je međunarodnu AGEPI medalju. Na međunarodnom sajmu inovacija INOVA 39. osvaja glavnu nagradu Grand Prix Nikola Tesla i zlatnu medalju za najbolju hrvatsku inovaciju u 2014. godini, kao prva inovacija s primjenom u umjetnosti ikad nagrađena tom nagradom. U Art terapiji ima svestrano iskustvo u radu s prijestupničkom tinejdžerskom populacijom, veteranima oboljelim od PTSP-a, članovima njihovih obitelji i ostalim korisnicima koji su preživjeli traume, djeci s posebnim potrebama i obiteljskom terapijom. Dr. Pacek također primjenjuje protokole art terapije u radu s profesionalnim umjetnicima i istražuje primjenu art terapije u akademskom obrazovanju umjetnika.

BIOGRAFIJA

Nastavni materijali – Kostimografija 1.

Nastavni materijali – Kostimografija 3.

Bibliografija umjetnika