Cjeloživotno usavršavanje nastavnika: Aktivno učenje u sveučilišnoj nastavi

Posted on Posted in Zic arhiva

Ovim putem najavljujemo prvo predavanje koje se organizira kao dio cjeloživotnog usavršavanja nastavnika Akademije. Također, ujedno pozivamo asistente i poslijedoktorande svih Odsjeka, kao i ostale zainteresirane nastavnike na predavanje u okviru navedenog čije su pojedinosti u nastavku.

21.03. 2023., utorak, 13:00, Svečana dvorana

izv. prof. dr. sc. Jasna Šulentić Begić, Aktivno učenje u sveučilišnoj nastavi

U okviru cjeloživotnog usavršavanja nastavnika Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, u utorak 21.03.2023. u 13 sati u Svečanoj dvorani Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku (K. P. Svačića 1g) izv. prof. dr. sc. Jasna Šulentić Begić održat će predavanje pod nazivom AKTIVNO UČENJE U SVEUČILIŠNOJ NASTAVI.

Tijekom predavanja prikazat će se karakteristike aktivnog učenja i usporedba s tradicionalnim učenjem, tj. dat će se preporuke za organiziranje sveučilišne nastave usmjerena na studenta. Aktivno učenje podrazumijeva upotrebu metoda koje podrazumijevaju interakciju između studenta i nastavnika, zatim interakciju među studentima te između studenta i nastavnog sadržaja. Prilikom aktivnog učenja student bi trebao bi biti aktivniji od nastavnika ili barem jednako aktivan.

Radujemo se susretu te Vaš odaziv očekujemo u što većem broju!

CJELOŽIVOTNO OBRAZOVANJE NASTAVNIKA AKADEMIJE