/ KORAK BROJ 1 – PRIJE OBJAVE NATJEČAJA

Posted on Posted in Razno

Student treba pronaći inozemnu instituciju na kojoj želi realizirati studijski boravak i/ili stručnu praksu. U tome mu može pomoći Erasmus koordinator na Akademiji.

• U svrhu studijskog boravka – potreban je potpisani Sporazum o suradnji između strane institucije i našeg Sveučilišta. Postojeće sporazume o suradnji možete pronaći ovdje.
  • Ako student želi ostvariti studijski boravak na stranoj instituciji s kojom naše Sveučilište nije potpisalo sporazum o suradnji, student se treba javiti Erasmus koordinatoru na Akademiji (izv. prof. dr. sc. Katarini Žeravica, kzeravica@aukos.hr) te će se potom kontaktirati željena strana institucija.
  • U svrhu stručne prakse – ugovor se potpisuje direktno između studenta, strane tvrtke/ustanove i Akademije. Ugovor u ime Akademije potpisuje Erasmus koordinator na Akademiji nakon što je student prošao na natječaju (nominiran je za mobilnost) i dobio je pozitivan odgovor strane tvrtke/ustanove.

Važno!!

• Ako je otvoren natječaj, a sporazum sa željenom institucijom nije potpisan, student se i dalje može prijaviti i navesti u prijavnici željenu stranu instituciju, samo je bitno da strana institucija pristane potpisati sporazum kako bi po završetku natječaja nominacija studenta bila važeća i kako bi se mogao na vrijeme prijaviti kao Erasmus student na stranoj instituciji. Ovo vrijedi za mobilnost u svrhu studijskog boravka.
  • Ako strana institucija ne pristane potpisati sporazum o suradnji, student ne može obaviti studijski boravak na toj instituciji u sklopu Erasmus programa, stoga je dobro u prijavnici navesti i drugu opciju – drugu stranu instituciju na kojoj bi student obavio mobilnost u svrhu studijskog boravka.
  • Za stručnu praksu je bitno da najkasnije mjesec dana prije planiranog početka mobilnosti postoji potpisani ugovor između studenta, željene inozemne tvrtke/institucije i Akademije.
  • Prilikom odabira željene strane institucije na kojoj student želi obaviti mobilnost u svrhu studijskog boravka, student treba birati one institucije koje imaju kompatibilne/slične studijske programe te module/kolegije (s naglaskom na ishodima učenja) onima koje student studira na Akademiji. Provjeru kompatibilnosti predmeta i ishoda učenja vrše koordinatori na pojedinim Odsjecima – članovi Erasmus tima na Akademiji za umjetnost i kulturu.