Osječka Radionica Grafike / .ORG

• Doc.dr.art. Igor Čabraja, Akademija za likovnu umjetnost u Zagrebu
  • Izv.prof.art Mario Čaušić, Akademija za umjetnost u Osijeku

Studenti sudionici ALU, Zagreb: Petra Divković, Petra Jović, Jakov Pašalić

Studenti sudionici AUK, Osijek: Zvonimir Florijančić, Petra Deša, Ivana Ratkaj, Marija Križić, Mia Nikolašević

Organizacijski odbor: izv. prof. Mario Čaušić, izv.prof.dr.art. Ines Matijević Cakić, doc. art. Mario Matoković, Krunoslav Dundović, asistent

Web poveznica: o projektu

Opis projekta

Prateći suvremene prakse u visokoškolskom obrazovanju Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku pokreće prvu osječku radionicu umjetničke grafike s naglaskom na studente i goste s drugih akademijaCilj je radionice studentima omogućiti istraživanje novih tehnoloških mogućnosti suvremene umjetničke grafike  koja će unaprijediti  njihovo znanje o grafičkom mediju te proširiti viđenje i implementaciju iskustva u praksi. Tijekom intenzivne sedmodnevne edukacije gost profesor Igor Čabraja s Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu i profesor Mario Čaušić s Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku provest će niz nastavnih aktivnosti kroz koje će studenti uz stručno vodstvo imati priliku proširiti svoje znanje o suvremenim praksama u mediju umjetničke grafike i razmijeniti iskustvo s gostujućim kolegama. Doprinos radionice očitovat će se kroz razvoj individualnih umjetničkih poetika polaznika te stvaranje prepoznatljive, inovativne i bogate kulturne scene grada Osijeka i regije.