izv. prof. dr. sc. Jasna Šulentić Begić

konzultacije: srijeda, 8:30 sati
kabinet: broj 34,  adresa: Kralja P. Svačića 1F
kontakt e-mail: jsulentic-begic@aukos.hr,  telefon: 098 270 329

Jasna Šulentić Begić rođena je 9. listopada 1967. u Osijeku. Studij Glazbene kulture upisala je 1987. na Pedagoškom fakultetu u Osijeku i diplomirala u srpnju 1991. U lipnju 2009. magistrirala je na poslijediplomskom znanstvenom studiju – magisteriju glazbene pedagogije na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, a u ožujku 2013. doktorirala je na poslijediplomskom znanstvenom studiju Rani odgoj i obvezno obrazovanje na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu. Od 1992. do 2008. bila je zaposlena u Osnovnoj školi Franje Krežme u Osijeku, a od 1997. do 2008. i u I. gimnaziji u Osijeku. Na Učiteljskom fakultetu/Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku bila je zaposlena od 2008. do 2016. te je izvodila nastavu kolegija Metodika glazbene kulture. Od 2016. zaposlena je na Umjetničkoj akademiji/Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku. Mentorica je preko 50 studenata u izradi završnih i diplomskih radova te doktorskih radova. Godine 2006. sudjelovala je u radu Povjerenstva za izradu nastavnog plana i programa glazbene kulture za osnovnu školu. Od 2015. do 2018. bila je članica Stručne radne skupine za izradu kurikuluma predmeta Glazbena kultura i Glazbena umjetnost te je imenovana od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja i članicom Radne skupine za izradu Prijedloga kurikuluma nastavnog predmeta Glazbena kultura i Glazbena umjetnost. Od 2015. ispitivačica je metodike Glazbene kulture na stručnim ispitima za učitelje razredne nastave. Od 2017. u istoj funkciji sudjeluje na stručnim ispitima za učitelje/nastavnike Glazbene kulture/Glazbene umjetnosti. Recenzentica je knjiga te radova iz područja glazbene pedagogije za časopise i zbornike konferencija. Objavila je tri autorske knjige i više od 50 radova. Sudjelovala je kao izlagačica na više od 20 znanstvenih skupova te je održala preko 40 stručnih radionica i predavanja.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija