izv. prof. dr. sc. Marina Đukić

Posted on

konzultacije: ponedjeljak / 10 — 11 sati (zimski semestar) i u dogovoru putem e-maila
kabinet:  broj 38, Trg Sv. Trojstva 3, 31 000 Osijek
kontakt e-mail: mdjukic@aukos.hr,

(r. 11.12.1980) Izvodi kolegije iz područja medija i odnosa s javnošću kao što su Medijska politika, Istraživanja u odnosima s javnošću, Istraživačke metode u medijskoj kulturi, Upravljanje u odnosima s javnošću. Diplomirala je novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu (2004), završila postdiplomski specijalistički studij „Master in European Studies“ (2008.) te doktorski studij Sveučilišta u Osijeku (2015.) na temu Kulturni aspekti europske medijske politike – posljedice na medijski sustav Republike Hrvatske. U zvanje docenta izabrana je u studenom 2017. godine. Dosadašnje radno iskustvo uključuje šest godina rada u agenciji za odnose s javnošću Spona integrirane komunikacije iz Zagreba kao konzultantica. Područja njezinog znanstvenog interesa su istraživanja medijskih agendi, medijskih politika, kulturnog aspekta produkcije vijesti, pitanja identiteta i medijske prezentacije, kao i pitanja novinarske etike – lažne vijesti, uokvirivanje vijesti, dezinformacije itd. Objavila je 24 znanstvena rada i jednu uredničku knjigu, sudjelovala na međunarodnim i domaćim znanstvenim skupovima, bila recenzentica za znanstveni časopis Filozofskog fakulteta Univerziteta u Tuzli, Bosna i Hercegovina „Društvene i humanističke studije“ i za Zbornik radova sa skupa Mediji i medijska kultura (2019). Bila je članica Stručnog povjerenstva za izradu novih studijskih programa na prediplomskoj i diplomskoj razini na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

BIOGRAFIJA

CROSBI Popis radova