prof. art. Vjekoslav Janković

konzultacije: četvrtak / 13—14 sati
kabinet: Dnevni boravak, Ul. kralja Petra Svačića 1/F, 31000, Osijek
kontakt e-mail: vjekoslavjankovic@gmail.com,  telefon: : 098 652 104

Vjekoslav Janković rodio se 1969 u Vrbanji. Pedagošku gimnaziju završava u Županji. Krajem osamdesetih ulazi u kazališni život Osijeka kao glumac, redatelj te voditelj studentskog kazališta u STUC-u. Studira Agronomiju. 1990. položio prijemni ispit na Akademiji, zbog rata prekida studij. Krajem 1992. izlazi iz specijalne policije u zvanju inspektora, upisuje Akademiji dramskih umjetnosti Zagreb, dislocirani studij u Osijeku. 1994. ulazi u angažman HNK Osijek, gdje je i danas uz povremena gostovanja u drugim kazalištima, filmu, radiju i televiziji. 2008. počinje raditi na UAOS. 2011.-2015. ravnatelj drame HNK u Osijeku. Danas radi u HNK u Osijeku kao Prvak drame na 50% radnog vremena te na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku kao izvanredni profesor na 50% radnog vremenagdje osposobljava studente za filmsku glumu. U kazalištu, filmu, televiziji i radiju odigrao preko osamdeset uloga. Režirao dvadesetak predstava, kratkih radijskih formi, studentskih filmova i javnih manifestacija. U domovini i inozemstvu izveo desetke poetskih recitala. U Vrbanji uzgaja lipicance, kao uzgajivač dobiva brojne nagrade od kojih su posljednje Šampion Novosadskog sajma 2018. Mnoge predstave u kojima je igrao kao glumac, režirao ili ih producirao kao Ravnatelj drame ponijele su brojne nominacije i nagrade na nacionalnom i međunarodnom nivou. Sretno oženjen te otac dvoje djece.

BIOGRAFIJA

Bibliografija umjetnika