Sveučilišni prijediplomski studij

/ GLAZBENA UMJETNOST I KULTURA

Studijski program Glazbena umjetnost i kultura po svojoj jedinstvenoj strukturi, otvara suvremenu viziju razgranatog i slojevitog umjetničkog obrazovanja. Studenti će kroz ovaj studijski program, s naglaskom na recentno umjetničko stvaralaštvo, aktualna umjetnička i znanstvena istraživanja i literaturu steći cjeloviti uvid u glazbenu umjetnost, zadovoljiti široki spektar različitih glazbenih znanja i vještina te će moći kompetentno zadovoljiti buduće poslovne afinitete, usmjerene prema razvoju kulture i glazbene umjetnosti, ali i postati konkurentni sa studentima iz modernih svjetskih sveučilišta, prilikom usmjeravanja u diplomske studije interdisciplinarne profilacije.

Što ćeš raditi na studiju?

● Razvit ćeš umjetnička i teorijska znanja te vještine za rad u glazbenoj umjetnosti i kulturi.
● Usvojit ćeš izvođačke, pedagoške i glazbeno-stvaralačke kompetencije.
● Odradit ćeš brojne oblike glazbene umjetničke i kulturne prakse.
● Razvit ćeš vještine i znanja potrebne za budući glazbeno-umjetnički i kulturološki rad.

Što ćeš raditi poslije studija?

● Moći ćeš započeti karijeru kao samostalni glazbenik.
● Bit ćeš zanimljiv izbor glazbenim i producentskim studijima.
● Podučavat ćeš glazbu u centrima za kulturu i raznim glazbenim tečajevima.
● Moći ćeš biti umjetnički i organizacijskih voditelj glazbenih ansambala.
● Moći ćeš biti glazbeni producent, glazbeni urednik i/ili promotor.
● Moći ćeš voditi različite glazbeno-umjetničke aktivnosti.