/NASTAVNICI

Slider
izv. prof. dr. sc. Borko Baraban, pročelnik Odsjeka

izv. prof. dr. sc. Borko Baraban, pročelnik Odsjeka

konzultacije: utorkom od 10,30 sati
kabinet: br. 28
Trg Svetog Trojstva 3, drugi kat
e-pošta: bbaraban@aukos.hrborkob@gmail.com

Borko Baraban rođen je 13. siječnja 1984. u Osijeku u kojem je završio svoje osnovnoškolsko, srednjoškolsko i visokoškolsko obrazovanje.

Studij Hrvatskoga jezika i književnosti upisao je 2002. godine na Filozofskom fakultetu u Osijeku, a diplomirao je 2007. godine. Od 2007. do 2010. godine bio je zaposlen u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna u Osijeku na radnom mjestu profesora hrvatskoga jezika. Od 1. studenoga 2010. zaposlen je na Odjelu za kulturologiju u sastavu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, isprva na radnom mjestu znanstvenoga asistenta, a od srpnja 2015. na radnom mjestu poslijedoktoranda. Od srpnja 2017. godine na radnom je mjestu docenta. Od 1. lipnja 2018. zaposlen je na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment. Drži nastavu iz pet kolegija na preddiplomskim i diplomskim studijima: Hrvatska jezična kultura, Hrvatski jezik (naglasni sustav), Jezično savjetništvo i funkcionalni stilovi, Hrvatski jezični standard u javnoj komunikaciji, Fonetika.

Od 1. ožujka 2021. izabran je za v. d. pročelnika Odsjeka za kulturu, medije i menadžment, a od 1. listopada 2021. za pročelnika istoga Odsjeka. U rujnu 2022. izabran je u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto izvanrednoga profesora.

Tijekom studiranja dobio je dvije prestižne nagrade i tri stipendije za nadarene studente: Podravkinu nagradu Zaklade prof. Zlate Bartl (2005.), Dekanovu nagradu (2005. – 2006.), Sveučilišnu stipendiju (2003. – 2004.), Županijsku stipendiju (2004. – 2006.) te Top stipendiju za top studente (2006. – 2007.).

Objavljivao je jezične savjete u Glasu Slavonije, na Radiju Osijek i Radiju Megaton, a trenutačno jezične savjete objavljuje na Hrvatskom katoličkom radiju.

U srpnju 2015. godine, pod mentorstvom prof. dr. sc. Ive Pranjkovića, doktorirao je na temu Jezikoslovna i normativna uloga časopisa Hrvatski jezik (1938. – 1939.) na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. U Upisniku znanstvenih djelatnika RH nalazi se pod brojem 334391. Pročelnik je Odjela za školstvo Ogranka Matice hrvatske u Osijeku.

Središnje mu je stručno zanimanje usmjereno normativnim pitanjima suvremenoga hrvatskoga jezika, posebice medicinskom nazivlju, te hrvatskom jeziku u 19. i 20. stoljeću. Objavio je jednu znanstvenu monografiju, jednu stručnu suautorsku knjigu, 30-ak znanstvenih i stručnih radova. Uredio je jednu znanstvenu knjigu te je sudjelovao na dvadesetak međunarodnih i domaćih znanstvenih skupova.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

Google Znalac

izv. prof. dr. sc. Ivica Šola

izv. prof. dr. sc. Ivica Šola

konzultacije: prema dogovoru
kabinet: broj 12,  adresa: Trg sv Trojstva 3
kontakt e-mail: ivica.sola1@inet.hr,  telefon:098256665

Izv. prof. dr. sc. Ivica Šola je rođen 28. kolovoza 1968. godine u Đakovu, gdje je pohađao osnovnu i srednju školu. Teologiju je diplomirao na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu 1995. godine. Na Alfonsianumu u Rimu 1998. godine magistrira na temu iz židovske filozofske misli pod naslovom „I significati del concetto della decisione nella filosofia di Martin Buber“ . Od 2008. godine radi i kao gost predavač na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu (Odsjek za komunikologiju) gdje predaje nekoliku kolegija iz medijske kulture i publicistike. Od iste godine redoviti je predavač na
Komunikološkoj školi Matice hrvatske koja okuplja najbolje studente novinarstva sa Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu i Hrvatskih studija. 2012. godine doktorirao je na KBF-u u Zagrebu s temom iz filozofije L. Pareysona pod naslovom «Etički aspekti filozofije Luigija Pareysona. Istina, sloboda, osoba». Bavio se i poduzetništvom (izdavačkim): bio je predsjednik Nadzornog odbora Glasa Slavonije od 2009 – 2011. Urednik posebnih izdanja Glasa Slavonije od 2004. do 2009, kao i zamjenik glavnog urednika. Predsjednik je odjela za medije Matice hrvatske u Osijeku. Kao publicist piše za mnoge dnevnike i revije u RH i inozemstvu (BiH, Švicarska, Slovenija…) Na Odjelu za Kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, gdje je stalno zaposlen, bio je predstojnik Katedre za medijsku kulturu u dva mandata, gdje danas predaje etiku medija i kolegije iz odnosa religije i kulture te medija i društva . Autor je više desetaka znanstvenih i stručnih članaka i knjiga. Izabran je u interdisciplinarnom području teologija i komunikacijsko informacijskih znanosti. Živi sa obitelji u Bilju kraj Osijeka. Oženjen, otac dvoje djece.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

 

 

izv. prof. dr. sc. Marija Šain

izv. prof. dr. sc. Marija Šain

konzultacije: utorak / 10 – 12 sati
kabinet: br. 35, Trg Svetog Trojstva 3, 31 000, Osijek
kontakt e-mail: mmihalje1@aukos.hr,  telefon: 031/ 224-239

(Osijek, 24.01.1988.) trenutno radi kao izvanredna profesorica na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku. Diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Osijeku (2011.), a doktorirala je na Poslijediplomskom interdisciplinarnom sveučilišnom studiju na Doktorskoj školi Sveučilišta J.J.Strossmayera u Osijeku (2015.) obranom doktorske disertacije pod nazivom „Uloga i značaj korporativne podrške u financiranju kazališta u Republici Hrvatskoj“. U zvanje docenta izabrana je u studenom 2017.godine. Područje njezina znanstvenog interesa je financiranje i menadžment u kulturi i kreativnim industrijama. Objavila je nekoliko znanstvenih i stručnih radova te sudjeluje na međunarodnim i domaćim znanstvenim skupovima.

BIOGRAFIJA

Hrvatska znanstvena bibliografija

Google Znalac

izv. prof. dr. sc. Marina Đukić

izv. prof. dr. sc. Marina Đukić

konzultacije: ponedjeljak / 10 — 11 sati (zimski semestar) i u dogovoru putem e-maila
kabinet:  broj 38, Trg Sv. Trojstva 3, 31 000 Osijek
kontakt e-mail: mdjukic@aukos.hr,

(r. 11.12.1980) Izvodi kolegije iz područja medija i odnosa s javnošću kao što su Medijska politika, Istraživanja u odnosima s javnošću, Istraživačke metode u medijskoj kulturi, Upravljanje u odnosima s javnošću. Diplomirala je novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu (2004), završila postdiplomski specijalistički studij „Master in European Studies“ (2008.) te doktorski studij Sveučilišta u Osijeku (2015.) na temu Kulturni aspekti europske medijske politike – posljedice na medijski sustav Republike Hrvatske. U zvanje docenta izabrana je u studenom 2017. godine. Dosadašnje radno iskustvo uključuje šest godina rada u agenciji za odnose s javnošću Spona integrirane komunikacije iz Zagreba kao konzultantica. Područja njezinog znanstvenog interesa su istraživanja medijskih agendi, medijskih politika, kulturnog aspekta produkcije vijesti, pitanja identiteta i medijske prezentacije, kao i pitanja novinarske etike – lažne vijesti, uokvirivanje vijesti, dezinformacije itd. Objavila je 24 znanstvena rada i jednu uredničku knjigu, sudjelovala na međunarodnim i domaćim znanstvenim skupovima, bila recenzentica za znanstveni časopis Filozofskog fakulteta Univerziteta u Tuzli, Bosna i Hercegovina „Društvene i humanističke studije“ i za Zbornik radova sa skupa Mediji i medijska kultura (2019). Bila je članica Stručnog povjerenstva za izradu novih studijskih programa na prediplomskoj i diplomskoj razini na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Popis radova

Google Znalac

izv. prof. dr. sc. Tatjana Ileš

izv. prof. dr. sc. Tatjana Ileš

konzultacije: ponedjeljak / 10 do 11 sati
kabinet: broj 38, adresa Trg Sv. Trojstva 3
kontakt: e-mail: tatjana.iles@aukos.hr; telefon: 098 811 909

Izv. prof. dr. sc. Tatjana Ileš (r. 1978.) osnovnu školu i Opću gimnaziju završila je u Orahovici, a na Pedagoškom je fakultetu (danas Filozofskom) u Osijeku diplomirala 2002. smjer Hrvatski jezik i književnost. Doktorirala je u ožujku 2014. godine na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Osijeku temom Šezdesete u hrvatskoj književnosti i kulturi. Od studenoga 2014. godine radi na Odjelu za kulturologiju (danas na Akademiji za umjetnost i kulturu). Redovito sudjeluje na tuzemnim i inozemnim znanstvenim i stručnim skupovima. Članica je Matice hrvatske Ogranka Osijek. Od 2019. godine glavna je i odgovorna urednica časopisa za književnost i kulturu Književna revija, te povremena urednica Matičinih izdanja. Predsjednica je i project managerica udruge Oksimoron iz Osijeka.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

Google Znalac

Izv. prof. dr. sc. Iva Buljubašić

Izv. prof. dr. sc. Iva Buljubašić

konzultacije: srijeda / 9,00 — 11,00 sati
kabinet: broj 39, Trg Svetog Trojstva 3, 31 000, Osijek
kontakt e-mail: buljubasic.unios@gmail.com,  telefon: 031 224 204

Iva Buljubašić, trenutačno radi na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, na odsjeku za kulturu, medije i menadžment kao docentica i glavna Erasmus koordinatorica. Stekla je doktorat 2015. godine na temi nekonvencionalnoga marketinga u institucijama kulture u Republici Hrvatskoj na Ekonomskom fakultetu u Osijeku. Godine 2017. predstavljala je Sveučilište u Osijeku na elitnom ekonomskom forumu mladih lidera u Nowom Saczu u Poljskoj i imala je vlastiti kolegij pod nazivom “Gerila marketing komunikacija” na Fakultetu elektroničkih medija u Stuttgartu. Godine 2018. vodila je studente Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku u marketing kampanji za „Landesmuseum Württemberg“ u Stuttgartu za koji su studenti dobili i Rektorovu nagradu Sveučilišta u Osijeku te je iste godine dobila financijsku potporu za svoj znanstvenoistraživački rad od Sveučilišta u Osijeku u kategoriji mladih istraživača. Daljnja svoja znanstvena usavršavanja je radila 2018. godine na Sveučilištu u Šangaju za međunarodno poslovanje i ekonomiju i 2019. godine pod znanstvenom stipendijom Bavarske državne kancelarije i Bavarskoga ministarstva znanosti i umjetnosti na Katoličkom sveučilištu Eischsttät – Ingolstadt. Od neformalne dodatne edukacije najvažnije je spomenuti da je 2014. godine dobila diplomu Ulm Danube School for Arts Management koju podupiru Robert Bosch zaklada i Goethe institut München.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

Google Znalac

izv. prof. dr. sc. Željka Flegar

izv. prof. dr. sc. Željka Flegar

konzultacije: četvrtak / 10-11 sati ili po dogovoru

kabinet: broj 24, Trg Sv. Trojstva 3, II. Kat

kontakt e-mail: zflegar@aukos.hr; zeljka.n.flegar@gmail.com

telefon: +38598406205

Željka Flegar izvanredna je profesorica na Akademiji za umjetnost i kulturu Sveučilišta u Osijeku gdje predaje kolegije i bavi se znanstvenim radom iz improvizacijskog teatra i engleskog jezika, književnosti i medija. Doktorsku je disertaciju pod nazivom Strah od javnog nastupa i improvizacijski teatar obranila 2004. godine na Sveučilištu u Klagenfurtu u Austriji. Od akademske 2005./2006. do 2022./2023. godine radila je na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku gdje se bavila primijenjenom improvizacijom te književnošću, medijima i kulturom djece i mladih na engleskom jeziku. Autorica je knjige Kazališna improvizacija, jezik i komunikacija (2016.) koja je rezultat dugogodišnjeg poučavanja i istraživanja improvizacijskog kazališta kroz tečajeve i radionice improvizacije u školama i kazalištima u Hrvatskoj i inozemstvu, kolegij Dramska radionica na engleskom jeziku (FOOZOS 2005.-2023.), umjetničko-znanstvene projekte popularizacije znanosti, kolegij Improvizacijski teatar na Umjetničkoj akademiji u Osijeku (2011./2012.), Impro radionice na Ljetnoj školi poduzetništva (3EP) Ekonomskog fakulteta u Osijeku (2012.), Dionizijevom festivalu (2016., 2017.) i festivalu EKTe: Umjetnost kroz odgoj i obrazovanje (FOOZOS 2015., 2016., 2018.) te kroz suradnju sa Dramskim studiom ZKM-a (2015.-). Od 2017. godine izvodi kolegij Improvizacijski teatar na Poslijediplomskom specijalističkom studiju Kreativne terapije Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, a od 2022. koordinatorica je za smjer Dramaterapija. 2020.-2021. godine osvojila je prestižnu Fulbright stipendiju u Sjedinjenim Američkim Državama u sklopu koje je održala gostujuća predavanja na temu improvizacijski teatar na Odsjeku za kazalište, umjetnost, grafički dizajn i animaciju Sveučilišta Longwood (THEA100: Theater Freshman Seminar, THEA448: Integrated Arts Theater, THEA402: Methods of Teaching Theater II; rujan-studeni 2021.). Sudjelovala je s Impro radionicom na Festivalu mladog teatra u Balama 2022., kao Impro trener i jezična savjetnica u interdisciplinarnom projektu RORArt u predstavi Sanjareva priča (Boris Senker/Robert Raponja) te u autorskom projektu Čitač ljudi.

CRORIS

GOOGLE ZNALAC

ORCID

ResearchGate

Academia

Kazališna improvizacija, jezik i komunikacijapriručnik

CV

doc. dr. sc. Marta Borić Cvenić

doc. dr. sc. Marta Borić Cvenić

konzultacije: utorkom / 10 — 12 sati
kabinet: broj 39, adresa: Trg sv. Trojstva 3, 31 000 Osijek
kontakt e-mail: marta.boric5@gmail.com,  mboric@aukos.hr,  telefon: 031/ 224-204

Rođena 1986. godine u Osijeku. Preddiplomski studij Menadžment završila je 2008. godine na Ekonomskom fakultetu u Osijeku te diplomski studij Menadžment na istom fakultetu 2010. godine. Od 1. studenoga 2011. zapošljava se kao asistentica na Katedri za kulturalni menadžment Odjela za kulturologiju pri Sveučilištu J.J. Strossmayera u Osijeku. Doktorirala je 2016. godine na Poslijediplomskom interdisciplinarnom doktorskom studiju Kulturologija smjer Menadžment u kulturi, umjetnosti i obrazovanju na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. 2017. godine postaje poslijedoktorant, a 2018. godine stječe zvanje docenta te samostalno izvodi kolegije iz područja menadžmenta, organizacije te kulturnih i kreativnih industrija. Trenutačno je zaposlena na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment. Sudjelovala je na brojnim međunarodnim i domaćim znanstvenim skupovima. Područja njezinog znanstvenog interesa su: menadžment, organizacija, turizam, kulturne i kreativne industrije.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

doc. dr. sc. Damir Šebo

doc. dr. sc. Damir Šebo

konzultacije: utorkom / 10 — 12 sati
kabinet: broj 41,  adresa: Trg Svetog Trojstva 3, 31000, Osijek
kontakt e-mail: dsebo@aukos.hr,  telefon: +385912241442
Doc. dr. sc. Damir Šebo, rođen je 10. siječnja 1980. godine u Osijeku. Osnovnu i srednju školu završio je u Osijeku. Na Ekonomskom fakultetu u Osijeku diplomirao je 2008. godine, a doktorirao 2017. godine. Tijekom studija na Ekonomskom fakultetu Osijek bio je u nekoliko mandata predstavnik studenata i član Fakultetskog vijeća. Bio je u jednom mandatu i koordinator odbora Studentskog zbora Sveučilišta u Osijeku. Jedan je od osnivača i prvi glavni urednik Studentskog lista Info-efo na Ekonomskom fakultetu Osijek. Jedan je od osnivača Studentskog sportskog društva Efos. Po završetku Fakulteta 2008. godine zaposlio se na Medicinskom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, gdje je radio na poslovima stručnog referenta za kvalitetu i studentska pitanja, a od 2012. godine na mjestu voditelja Ureda za nabavu. 2011. godine položio je specijalističku izobrazbu iz javne nabave te postao specijalist javne nabave. 2014. godine izabran je za naslovnog asistenta na Medicinskom fakultetu Osijek. U svibnju 2015. godine postaje član nadzornog odbora Medicinskog centra Mursa te predsjednik uprave Nacionalnog centra za integrativnu medicinu. Od 2016. godine postaje član skupštine CDP d.o.o. te privremeni ravnatelj Sveučilišne poliklinike Strossmayer u osnivanju. Sudjelovao je u osnivanju Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo gdje je radio od 2017. radi kao voditelj Ureda za organizacijske, stručno-administrativne poslove, nabavu, plan i analizu. Od 2019. izabran je na radno mjesto docenta na katedri za društvene i humanističke znanosti u biomedicini na Fakultetu za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek. Jedan je od osnivača Zavoda za kliničku epidemiologiju na Medicinskom fakultetu Osijek, kao i Zavoda za dentalnu medicinu, Zavoda za integrativnu medicinu, Zavoda za biologiju, Zavoda za integrativnu psihijatriju i Zavoda za sestrinstvo “prof. dr. sc. Radivoje Radić” na Fakultetu za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek. Kao rukovoditelj cjelokupnog administrativnog odjela, bio je član dekanskog kolegija na Fakultetu za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek. Sudjelovao je u kreiranju studijskog programa Sveučilišnog diplomskog studija fizioterapija. Od rujna 2019. radi na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku.
doc. dr. sc. Luka Alebić

doc. dr. sc. Luka Alebić

konzultacije: srijeda/ 10 — 11 sati (zimski semestar) i u dogovoru putem e-maila
kabinet: broj 39,  Trg Sv. Trojstva 3, 31 000 Osijek
kontakt e-mail: lalebic@aukos.hr,  telefon: ++ 385 91 575 52 33

(Osijek, 1979.) Izvodi kolegije iz područja teorije medija, komunikologije, vizualne i medijske pismenosti. Područja znanstvenog interesa su teorija medija, komunikologija, teorija interfejsa, digitalna humanistika, vizualna i pismenost. Diplomirao je 2008. na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu. Na istom fakultetu stekao zvanje magistra komunikoloških znanosti 2014. godine s tezom Vizualna pismenost kao poticaj kognitivnim sposobnosti razumijevanja i shvaćanja. Konačno 2018. doktorirao s tezom Pogled na digitalnu humanistiku: O fenomenu i postupku vizualizacije podataka iz kulture na poslijediplomskom interdisciplinarnom sveučilišnom studiju Kulturologije sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku. Završio je Visoku školu novinarstva Media Plan u Sarajevu i Lillu, i tečaj grafičkog dizajna Otvorenog učilišta Algebra. Od 2005. do 2010. radio je kao novinar u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini (Rez, RTL i Slavonski dom). 2011. i 2012. u Belju d. d. obavljao je poslove vezane uz odnose s javnošću. Sudjelovao je na nekoliko međunarodnih i domaćih znanstvenih skupova.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

doc. dr. sc. Igor Gajin

doc. dr. sc. Igor Gajin

konzultacije: petak / 16 — 17 sati
kabinet: broj 13, adresa: Trg Svetog Trojstva 3
kontakt e-mail: gajinigor@gmail.com,  telefon: 097 951 6513

Rođen 1973. godine u Požegi. Diplomirao 2000. godine na studiju hrvatskog jezika i književnosti bivšeg Pedagoškog fakulteta u Osijeku. Od sredine devedesetih radio kao novinar, novinski urednik i književni kritičar, a novinarski posao napušta 2010. s pozicije zamjenika glavnog urednika. Od 2012. bio na Umjetničkoj akademiji u Osijeku asistent na kolegijima književnosti za studente glume i lutkarstva, a od 2018. na kulturološkim kolegijima Akademije za umjetnost i kulturu. 2018. godine doktorirao na temu postsocijalističke tranzicije u hrvatskoj kulturi, medijima i književnosti. Objavljuje u dnevnom tisku, novinama za kulturu, književnim časopisima i stručnim periodikama radove iz područja suvremene hrvatske i svjetske književne produkcije, problematike suvremenih medija i na teme kulturalnih efekata tranzicijsko-globalizacijskih procesa. Suautor kulturne strategije grada Osijeka, uređivao u izdavačkoj djelatnosti Umjetničke akademije u Osijeku te suautor panorame suvremene osječke književnosti Osijek 2.0.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

doc. dr. sc. Igor Mavrin

doc. dr. sc. Igor Mavrin

konzultacije: utorak / 11 — 12 sati
kabinet: broj 35, Trg svetog Trojstva 3
kontakt e-mail: imavrin@aukos.hr

Doc.dr.sc. Igor Mavrin doktorirao je 2013. godine na Poslijediplomskom doktorskom studiju Management Ekonomskog fakulteta u Osijeku s temom ‘Kulturni mega-eventi kao generator urbanog i regionalnog razvoja’. Autor je i koautor niza znanstvenih radova na temu kulturalnog menadžmenta i kulturnih politika te koautor sveučilišnog udžbenika ‘Urbani management – izazovi, upravljački trendovi i regeneracijske prakse za gradove’. Od početka kandidature Osijeka za naslov Europske prijestolnice kulture dio je užeg projektnog tima. U drugoj fazi projekta Osijek 2020 bio je glavni urednik završne prijavne knjige. U projektu EPK kandidature Novi Sad 2021 imao je konzultantsku ulogu za cjelokupan sadržaj finalne prijavne knjige. Koordinirator je projektne suradnje Fondacije Novi Sad 2021 i osječkog kulturnog sektora. Od 2016. do 2018. godine sudjelovao je u Jean Monnet projektu ‘EU kompetencije i nacionalne kulturne politike: kritički dijalozi’ (CULPOL) Instituta za razvoj i međunarodne odnose (IRMO). Sudjelovao je u radu povjerenstava za procjenu projektnih prijava Zaklade Kultura nova. Član je Odbora za kulturu Grada Osijeka i Kulturnog vijeća Grada Osijeka te predsjednik Odbora za turizam i promidžbu Grada Osijeka.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

LinkedIN

doc. dr. sc. Blanka Gigić Karl

doc. dr. sc. Blanka Gigić Karl

DOC. DR. SC. BLANKA GIGIĆ KARL

Konzultacije: utorkom od 11:00 do 12:00 sati
Adresa: Trg Sv. Trojstva 3 (zgrada Rektorata)
Kabinet: broj 27 (II. kat)
Kontakt:
e-pošta: bgigickarl@aukos.hr
mobitel: 098/647-484

Blanka Gigić Karl diplomirala je na glazbenoj akademiji u Puli 1993 godine te stječe zvanje mag.mus. Godine 1993. završava jednogodišnji studij muzikoterapije pri Glazbenoj akademiji u Zagrebu te Klinici za neurologiju, psihijatriju, alkoholizam i druge ovisnosti, Vinogradska 29, Zagreb. Godine 1994. odlazi u Njemačku u Stuttgart gdje se uz usavršavanje njemačkog jezika u Benedict Schule prijavljuje za rad u dnevnoj psihijatriskoj klinici u Ludwigsburgu s kvalifikacijama iz muzikoterapije. Nakon povratka u Hrvatsku od 1997. godine, uz rad na Gimnaziji, usavršava se na području glazbe pohađajući seminare i glazbene radionice Klausa Juergena Etzolda (Njemačka, Hannover) „Croatia cantat“ u suradnji s Njemačkim glazbenim savjetnikom (Deutscher Musikrat). Godine 1999. i 2000. pohađa i sudjeluje u seminarima i radionicama Richarda Frostica direktora Islington Music centra u Londonu „Glazba za sve- skladanje u učionici“. Akademske godine 2007./2008. predaje na Evanđeoskom fakultetu „Metodiku glazbe“. U ožujku 2008. godine u Opatiji, pod pokroviteljstvom Agencije za odgoj i obrazovanje, usavršava se kroz glazbene radionice, na temu ples, pokret, narodni plesovi te rad s djecom s teškoćama u razvoju. U razdoblju od siječnja do kolovoza 2009. pohađa zborske radionice prof. Branka Starca gdje se usavršava na područjima afektivne impostacije glasa: psihotehnika i fiziotehnika pjevanja, vokalna stilistika, govor glazbe: ekspresivna analiza skladbi, znanost o glasu. Godine 2012. diplomirala je na specijalističkom studiju Ekonomskog fakulteta u Osijeku smjer „Organizacija i management“ sa završnim radom „Utjecaj glazbe na ponašanje potrošača“. U akademskoj godini 2014./15. upisala je poslijediplomski sveučilišni studij Kulturologija, smjer: Menadžment u kulturi, umjetnosti i obrazovanju na Doktorskoj školi Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku. Nastavničkom djelatnošću se bavi 20 godina radeći u raznim školama, od osnovne škole do umjetničke akademije. Godine 2006. sudjeluje na državnom natjecanju u disciplini glasovirska dua kao mentor dvije učenice iz Varaždinske glazbene škole te osvaja treću nagradu. Godine 2007. na regionalnom natjecanju u Varaždinu kao mentor osvaja III. nagradu u prvoj kategoriji, disciplina glasovir. Od travnja 2018. zasniva radni odnos kao predavačica na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku. Doktorirala je u rujnu 2020. godine.

BIOGRAFIJA

 

dr. sc. Snježana Barić-Šelmić, viša asistentica

dr. sc. Snježana Barić-Šelmić, viša asistentica

konzultacije: srijeda, 13 do 15 sati
kabinet: broj 40, adresa Trg Sv. Trojstva 3 (Tvrđa), II. kat
kontakt: e-mail: sbaric@aukos.hr ; snjezana.baric@gmail.com,  telefon: 099 324 0602

Dr. sc. Snježana Barić-Šelmić, poslijedoktorandica je na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, od 7. travnja 2021. godine, dok je od 23. siječnja 2017. godine bila asistentica na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, a spajanjem Odjela za kulturologiju i Umjetničke akademije u Osijeku, od 30. svibnja 2018. godine je asistentica na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku. U zvanju asistentice (Odjel za kulturologiju) izvodila je nastavu na obveznim radionicama Propaganda u medijskoj kulturi, Izložba u knjižnici, zatim sudjelovala u izvođenju seminarske nastave i vježbi, kao i provedbi kolokvija i ispita na kolegijima Sociologija kulture, Imagologija kulture, Novi medijski žanrovi, Rod spol i mediji, Tekstualnost i narativnost u medijskoj kulturi, Medijska kultura u srednjoj Europi, Medijska umjetnost, Intermedijalnost u medijskoj kulturi. Spajanjem Odjela za kulturologiju i Umjetničke akademije u Osijeku, na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku – Odsjek za kulturu, medije i menadžment, sudjeluje u izvođenju nastave na obveznim radionicama Propaganda u medijskoj kulturi, Društveni mediji i Informacijska pismenost, sudjelovala je u izvođenju seminarske nastave i vježbi, kao i provedbi kolokvija i ispita na kolegijima Sociologija kulture, Imagologija kulture, Novi medijski žanrovi, Rod spol i mediji, Tekstualnost i narativnost u medijskoj kulturi, Medijska kultura u srednjoj Europi, Medijska umjetnost, Medijske teorije i društvo, Teatrologija i kultura, Retorika i kultura, Organizacija medijskih kampanja. Od akademske godine 2021./2022., izvodi nastavu na kolegijima Organizacija medijskih kampanja, Vizualna semiotika, Društveni mediji, Razvoj imidža i brenda, Mobilno novinarstvo te Samostalni projekt 1 i 2.

U ožujku 2021. godine, pod mentorstvom izv.prof.dr.sc. Željka Pavića i komentora izv.prof.dr.sc. Borisa Badurine, uspješno brani doktorsku disertaciju pod naslovom Generacijske vrijednosne razlike i njihov utjecaj na upotrebu društvenih mreža na Poslijediplomskom interdisciplinarnom doktorskom studiju Kulturologija, znanstveno polje Informacija i komunikacija u kulturi – Modul: Medijska kultura – istraživanje medija Doktorske škole Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te stekla akademski stupanj doktorice znanosti. U veljači 2015. godine, na Filozofskom fakultetu u Osijeku – Odsjek za cjeloživotno obrazovanje, pododsjek za psihološko-pedagoško-didaktičko-metodičku izobrazbu stekla je licencu profesionalnih nastavničkih kompetencija. U listopadu 2014. godine završila je Diplomski interdisciplinarni sveučilišni studij Kulturologije, smjera Medijska kultura na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te stekla akademski naziv magistre kulturologije – smjera medijske kulture (mag.cult.). U lipnju 2012. godine završila je Preddiplomski interdisciplinarni sveučilišni studij Kulturologije, smjera Medijska kultura na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te stekla akademski naziv sveučilišne prvostupnice kulturologije, smjera medijske kulture (univ.bacc.cult.). Ostalo obrazovanje uključuje certifikat Europass Mobility Certificate „Media to Understand and Create IMES“, certifikat Rider University „Foundations of succesfull grants writing“, Certifikat KPMG „Fit and Proper za ključne rukovodeće pozicije u bankarstvu“, certifikat IEDC Bled School of Management „Management Program – Leading from the Middle“, certificat Management Results Beč „Manager as a Coach; Development of Personal Leadership skills; Efficient organisation of processes; Art of Negotiation“, certificat Ekonomskog fakulteta u Zagrebu „Kevin Lane Keller: Strategic Brand Management: Understanding 21st century brand management“, certifikat Business Excellence Academy Zagreb „Komunikacijske strategije; Event marketing; Promocijske aktivnosti i unaprjeđenje prodaje; Trade marketing; Oglašavanje i bolja komunikacija s tržištem; Marketinške komunikacije i njihova uloga u identifikaciji brenda; Upravljanje konfliktom“, certifikat Management Zentrum St. Gallen, Švicarska „Management of One’s Own Person; Managerial Effectiveness; Current and Future Profit Potentials of Organisation“, certifikat Goethe Institut Frankfurt/M, Njemačka „Deutsch als Fremdsprache“ te certifikat University of Cambridge – the British Council Zagreb „Advanced English“.

Dosadašnje radno iskustvo obuhvaća financijski sektor kada započinje raditi u Slavonskoj banci d.d. Osijek, 1996. godine kao stručni suradnik u Uredu Uprave banke. U razdoblju od 2000. do 2008. godine zaposlena je na poslovima direktorice Ureda Uprave, Marketinga i Odnosa s javnošću Slavonske banke d.d. Osijek. Spajanjem Slavonske banke d.d. Osijek i Hypo Alpe-Adria-Banke d.d. Zagreb, 2008. godine, postaje direktorica Marketinga Hypo Alpe-Adria-banke d.d. Zagreb, na kojoj poziciji ostaje do 2016. godine, kada se banka prodaje i mijenja naziv u Addiko bank d.d. Zagreb. U svom dugogodišnjem radu u marketingu i odnosima s javnošću lansirala između ostaloga i prvu internetsku stranicu Slavonske banke, 1998. godine, sudjelovala i vodila nekoliko procesa rebrandinga, sudjelovala i vodila nekoliko pregovora s međunarodnim revizorskim kućama na teme komunikacija, rebrandinga, brend vrijednosti, marketinških strategija te aktivno sudjelovala u kreiranju poslovnih i komunikacijskih strategija banaka u tom razdoblju kao i bila glavna i izvršna urednica nekoliko bankarskih časopisa (za djecu, tinejdžere, Times i EU Times).

Od 2017. godine zaposlena je na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, odnosno spajanjem Odjela i Umjetničke akademije, 2018. godine, zaposlena je na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment.

Sudjelovala je na nizu tuzemnih i inozemnih znanstvenih konferencija i simpozija te je bila članica nekoliko organizacijskih odbora međunarodnih konferencija.

 

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

ORCID

ResearchGate

Academia.edu

Google Znalac

LinkedIN

dr. sc. Maja Haršanji, viša asistentica

dr. sc. Maja Haršanji, viša asistentica

konzultacije: utorkom / 11– 12 sati
kabinet: br. 35, Trg Svetog Trojstva 3, 31 000, Osijek
kontakt e-mail: majam@unios.hr, telefon: 031/ 224-239

(Osijek, 22.07.1987.) trenutno radi kao viša asistentica na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku. Diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Osijeku (2011.), a trenutno je doktorandica na Poslijediplomskom interdisciplinarnom sveučilišnom studiju na Doktorskoj školi Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Radno iskustvo u području financija stječe na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, gdje od 2012. do 2018. radi u Uredu za računovodstvene i financijske poslove, a od 2015. godine rukovodi istim Uredom. Područje njezina znanstvenog i stručnog interesa su financije i računovodstvo te financiranje i upravljanje organizacija(ma) u kulturi. Objavila je nekoliko znanstvenih i stručnih radova te sudjeluje na međunarodnim i domaćim znanstvenim skupovima.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

ResearchGate

Google Znalac

dr. sc. Marina Jambrešić, asistentica

konzultacije: srijeda, 12 -14 h
kabinet: broj 33,  Trg Sv. Trojstva 3 (zgrada Rektorata) II kat
kontakt e-mail: mcepo@uaos.hr,  marinacepo@outlook.com,  telefon: 098/167-9159

(r. 1988) Zvanje magistre prava stekla je na Pravnom fakultetu u Osijeku 2012. godine, nakon čega je iste godine upisala poslijediplomski interdisciplinarni doktorski studij Europski studiji pri Doktorskoj školi društvenih i humanističkih znanosti Sveučilišta u Osijeku. U međuvremenu je radila kao savjetnik za poslove lokalne i regionalne samouprave u Upravnom odjelu Grada Otoka. Sudjelovala je u nizu domaćih i međunarodnih konferencija i skupova, te objavila više znanstvenih radova prve kategorije. Osim sudjelovanja na konferencijama, sudjelovala je u mnogim oblicima stručnog usavršavanja, kao što su seminari, kolegiji i okrugli stolovi koji su organizirani ispred Jean Monnet katedri za prekogranično kretanje djeteta u EU i za procesno pravo EU, gdje je stekla brojna znanja i iskustva u primjeni europskog prava. Osim toga, sudjelovala je u radu ljetne škole u Bruxellesu u organizaciji Odysseus mreže, a dobitnica je i stipendije u okviru SEE EU (Cluster of excellence in european and International Law) u svrhu istraživanja za potrebe doktorske disertacije. Područje njezinog znanstvenog interesa je europsko pravo, politika azila i migracijska politika EU i sva pitanja povezana s tim područjem, kao i područjem kulturnih prava i prava na kulturu. Od 1. listopada 2018. godine zaposlena je kao asistentica na Akademiji za umjetnost i kulturu Sveučilišta J.J.Strossmayera u Osijeku, na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment. Kao asistentica pomaže u izvođenju seminarske nastave na kolegijima vezanim za institucionalni sustav EU, intelektualno vlasništvo, ljudska prava, medijsku kulturu, ekonomiku roda, medijsku politiku i pravne temelje javnog menadžmenta, kao i područje migracijskih procesa i kulturnog identiteta u EU.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

 

Marija Tolušić, viša predavačica

Marija Tolušić, viša predavačica

konzultacije: srijeda / 10,00-12,00 h
kabinet: broj 37,  adresa: Trg sv. Trojstva 3, 31 000 Osijek
kontakt e-mail: mtolusic@unios.hr,  tolusicmarija@gmail.com,  telefon: 031 224-227

Rođena 1960. u Osijeku. Diplomirala na Ekonomskom fakultetu u Osijeku 1983., smjer Razmjena i tržište, a 2015. na istom fakultetu završila Poslijediplomski specijalistički studij Marketing posebnih područja. Od 1984. do do 1992. godine radi u Pivovari Osijek (opći i kadrovski poslovi, plan i analiza te financijsko knjigovodstvo). U razdoblju od 1992. do 2013. radi kao nastavnik ekonomske skupine predmeta (Poduzetništvo, Dioničarsko gospodarstvo i Marketing) u Ekonomskoj i upravnoj školi u Osijeku, a od 2011. u zvanju mentorice. Od 2009. do 2012. predavačica je na Visokoj školi menadžmenta u turizmu i informatici u Virovitici (modul: Marketing). Od 1. travnja 2013. predavačica, a zatim od svibnja 2015. viša predavačica na Katedri za kulturalni menadžment Odjela za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, odnosno Akademije za umjetnost i kulturu, Odsjek za kulturu medije i menadžment. Izvodi kolegije iz područja ekonomije i menadžmenta. Područje znanstvenog i stručnog interesa su ekonomija kulture i kreativnih industrija, marketing, poduzetništvo i menadžment.

BIOGRAFIJA

Toni Podmanicki, predavač

Toni Podmanicki, predavač

konzultacije: utorak / 11 — 12 sati uz prethodnu najavu
kabinet: broj 28, Trg Sv. Trojstva 3 (zgrada Rektorata), II kat
kontakt e-mail: tpodmani@unios.hr

Toni Podmanicki je na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku 2014. godine završio Poslijediplomski specijalistički studij Marketing posebnih područja i stekao zvanje sveučilišni specijalist ekonomije. Trenutno je doktorand Kulturologije na Doktorskoj školi Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Web i grafički dizajn je primarna djelatnost kojim se bavi od 2005. do 2007. godine, a nakon toga radi i poslove programera u Zavodu za informatiku Osijek u periodu od 2006. do 2017. godine. Od 2012. godine ima zvanje predavač te je na Veleučilištu s pravom javnosti Baltazar iz Zaprešića predavao u razdoblju od 2013. do 2016. godine., a od 2009. do 2018. godine bio je stručni suradnik i predavač na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku. Aktivan je član zajednice Microsoft Community i organizacijskog tima KulenDayz konferencije, potpredsjednik (2014.-2018.) i tajnik (2018.-danas) udruge Vedri grad iz Osijeka te član udruge Matica hrvatska i Osijek Software City.

BIOGRAFIJA

ResearchGate

www.tpodmani.com

Tomislav Levak, predavač

Tomislav Levak, predavač

konzultacije: srijedom / od 11 do 12 sati i prema dogovoru
kabinet: broj 40
adresa: Trg Svetog Trojstva 3, Osijek (2. kat)
kontakt e-mail: tlevak@aukos.hr, tomo.levak@gmail.com
telefon: 00385-91-509-12-08

Rođen je 31. svibnja 1975. godine u Osijeku. Dvostruko zvanje magistra struke stekao je 2014. godine na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, na dva studijska smjera – Medijska kultura i Kulturalni menadžment. Na preddiplomskom studiju dobio je priznanje za najboljega studenta u generaciji, a na diplomskom studiju i Rektorovu nagradu za izniman uspjeh s prosjekom ocjena 5,0. Od studenoga 1996. do ožujka 2015. godine radi kao uspješan novinar niza nacionalnih i regionalnih tiskanih medija – prvo Slobodne Dalmacije, zatim Jutarnjega lista, nakon toga Slavonskoga doma i, na kraju, Glasa Slavonije. Ima praktičnoga iskustva i u televizijskom, radijskom i internetskom novinarstvu. Godine 2015. upisao je Poslijediplomski interdisciplinarni sveučilišni doktorski studij Komunikologije na Doktorskoj školi Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, gdje je pri završetku doktorske disertacije. Od ožujka 2015. do siječnja 2020. godine urednik je Sveučilišnoga glasnika, službenoga glasila Sveučilišta u Osijeku. Od travnja 2015. radi kao asistent na Odjelu za kulturologiju Sveučilišta u Osijeku, na Katedri za medijsku kulturu, a od lipnja 2018. kao asistent na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment. Područja njegova znanstvenoga interesa su novi mediji, komunikologija, medijska pismenost, odnosi s medijima i javnošću, dezinformacije i lažne vijesti, javni nastup, menadžment u kulturi, medijima i kreativnim industrijama. Sudjelovao je već na dvadesetak domaćih i međunarodnih znanstvenih i stručnih konferencija i skupova te objavio petnaestak znanstvenih radova. Uz hrvatski, govori, čita i piše engleski i njemački jezik.

BIOGRAFIJA 

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija

Iris Tomić, asistentica

Iris Tomić, asistentica

Konzultacije:

Kontakt: iris.tomic@aukos.hr

Iris Tomić, rođena 1996. godine u Osijeku. Diplomirala je Produkciju na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu 2021. godine. U sklopu preddiplomskog studija Produkcije dobila je dvije Rektorove nagrade i ostvarila je brojne sveučilišne i akademske suradnje, a na prvoj godini diplomskog studija dobila je Dekaničinu nagradu za produkciju revije dramskog teksta „DeSADU“. Tijekom preddiplomskog studija, i diplomskog sudjelovala je na raznim konferencijama o kulturnim politikama, produkciji, filmskoj distribuciji i sl. te je jedan semestar provela na Sveučilištu “Lucian Blaga” Sibiu u Rumunjskoj.

Do sada je surađivala s nekolicinom produkcijskih kuća, umjetničkih organizacija, udruga i kazališta (Jaako dobra produkcija, Kultura promjene, u.o. Teatar Exit, u.o. StudioChekhov Croatia, udruga Oksimoron, udruga Dizajn Centar Zagreb, Baba i Deda d.o.o, u.o. Zagreb Film Festival, u.o. Auzvinkl, Agencija 404, itd.) na raznim projektima. Uz bavljenje produkcijom, kreira i vodi radionice posvećene kazalištu (2 radionice za srednjoškolce i 1 za studente u Puli, mentorica studentima FERITOS-a i AUK-a na projektu „Digitalizacija kulture baštine općine Bale“, kovoditeljica radionice „Uvod u tehniku Michaela Chekhova“ u StudioChekhov Croatia u Zagrebu). Na ljeto 2021. godine, uz Svena Latinovića, producirala je svoj prvi dugometražni igrani film „Frka“ čija se premijera očekuje početkom 2023. godine

Od prve godine fakulteta sudjeluje na međunarodnoj ljetnoj akademiji Michael Chekhov u Grožnjanu kao producentica i polaznica, a uz to sudjelovala je na nekoliko projekata financiranih od strane EU („EDUlab Policy“, IRO; „This is us!“, Erasmus+ Youth Exchange, itd.)

Trenutno je zaposlena kao asistentica na odsjeku za Kazališnu umjetnost na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, a uz to je doktorandica na Doktorskoj školi Sveučilišta J.J.Strossmayera u Osijeku.

Paula Rem, asistentica

Paula Rem, asistentica

Paula Rem rođena je u Osijeku 1995. godine gdje je pohađala osnovnu školu i gimnaziju poslije čega završava studij komunikologije i mediologije te judaistike i hebrejskog jezika na Bečkom sveučilištu. Uz nagradnu stipendiju Erasmus+ godinu dana studira na Rothberg institutu Hebrejskog sveučilišta u Jeruzalemu. Za vrijeme diplomskog studija komunikologije (2017.-2019.) radi kao studentska asistentica prof. dr. sc. Homeru Gil de Zunigi, asistirajući za predmete “Uvod u teorije medija i politike”, “Politička komunikacija u usporednoj perspektivi” te raznovrsne predmete vezane uz teorije, metode i procese znanstvenog istraživanja. Kao studentska tutorica prof. dr. sc. Rolanda Burkarta, 2017. godine održava pomoćnu nastavu iz predmeta “Uvod u medijske i komunikacijske teorije” s fokusom na multimedijsku analizu interpersonalne komunikacije. U sklopu CEEPUS stipendije, pohađa ljetnu školu “Europe in Global Arena” na Sveučilištu u Pečuhu, gdje izlaže na temu hrvatske kulture u europskom kontekstu; također sudjeluje kao predavačica na proljetnoj školi “Urban Chronicles in Empirical Context” na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Biografija